reklama
reklama

Wielka awaria na kolei, nie kursuje wiele pociągów

Wielka awaria na kolei. W całej Polsce występują duże problemy z kursowaniem pociągów w związku z awarią urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania PKP. Opóźnienia sięgają ponad dwóch godzin. Niewykluczone, że doszło do zmasowanego cyberataku.

Na tę chwilę nie można wykluczyć, że doszło do cyberataku. Awaria dotyczy niemal całej Polski, problemy występują także w Czechach. Opóźnienia zaobserwować można także na stacji PKP w Kutnie. W sprawie wielkiej awarii zebrać ma się Zespół ds. Incydentów Krytycznych.

- R E K L A M A -

„W związku z wystąpieniem usterek urządzeń sterowania ruchem kolejowym jeszcze dziś odbędzie się posiedzenie Zespołu ds. Incydentów Krytycznych działającego zgodnie z art. 36 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa” – napisał w mediach społecznościowych Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Jak pisze Rzeczpospolita, „PKP Polskie Linie Kolejowe stały się prawdopodobnie ofiarą potężnego ataku hakerskiego. Wszystko wskazuje na to, że zostały zainfekowane systemy odpowiedzialne za sterowanie infrastrukturą kolejową w kilkudziesięciu lokalizacjach w kraju”. Więcej przeczytasz tutaj: Pociągi stanęły. Cyberatak na polską kolej?

- R E K L A M A -

Komunikat PKP Intercity:

„W związku z występującymi na sieci kolejowej usterkami urządzeń sterowania odpowiedzialnymi za prowadzenie ruchu kolejowego, informujemy, że dziś (17 marca br.) mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu pociągów, pociągi będą kierowane innymi trasami lub wprowadzana zastępcza komunikacja autobusowa. Rekomendujemy rozważenie rezygnacji z podróży w dn. 17 marca br. Pasażerowie, którzy zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego. Zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji.

- R E K L A M A -

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji. Za utrudnienia przepraszamy”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: