Wielka sportowa impreza w powiecie kutnowskim. Przyjechali sportowcy z całej Polski [ZDJĘCIA]

XIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie przeszły do historii. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem honorowym Daniela Kowalika Starosty Kutnowskiego. W Mistrzostwach udział wzięło 221 zawodników i aż 47 trenerów.

- R E K L A M A -

Organizatorem zawodów było Społeczne Towarzystwo Sportowe LECHITA. Współorganizatorami byli zaś: Starostwo Powiatowe w Kutnie, Urząd Miejski w Krośniewicach, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.

Nagrody wręczali: Przemysław Błaszczyk Senator RP, Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP, Robert Baryła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marek Ciąpała Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Katarzyna Erdman Burmistrz Krośniewic, Barbara Łącka Dyrektor MDK w Kutnie oraz Ewa Marciniak z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

- R E K L A M A -

– Szanowni Państwo, w imieniu swoim i całej społeczności Powiatu Kutnowskiego chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli u nas rok temu i zawitali w tym roku. Liczymy na to, że ta impreza stanie się wydarzeniem cyklicznym i zobaczymy się za rok. Gratuluję wszystkim zwycięzcom, uczestnikom i przede wszystkim ogromne podziękowania dla Pana Marka Drabika za tak wspaniałą i owocną organizację – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Bardzo dziękuję naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, by pomagać nam przez trzy dni w przygotowaniach oraz w nadzorowaniu Mistrzostw. Bardzo dziękuje także naszym partnerom za wsparcie tego wydarzenia. Są nimi: Animex, Bar „U Bogusi”, Cyberkultura. Mam nadzieję, że przedsięwzięcia takie jak Halowe Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie spopularyzują tę dyscyplinę sportu oraz zainteresują młodych ludzi na tyle, aby zechcieli spróbować swoich sił w łucznictwie. Dziękuje także obsłudze medycznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie – mówił Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– Bardzo się cieszę bo to dość duże wydarzenie, ponad 200 zawodników, 40 trenerów. Wydarzenie w Powiecie Kutnowskim o randze ogólnopolskiej. Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa jest i możemy się dzisiaj spotkać – mówił Przemysław Błaszczyk, Senator RP.

– Było 221 zawodników, cała impreza skupiła około 270 osób na hali sportowej. Hala Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach jako jedyna spełnia wymogi dla łuczników, ma odpowiednie wymiary. Dziękujemy opiekunom hali oraz Pani Burmistrz. Uroczyste otwarcie nastąpiło 1 kwietnia, o godzinie 12:45 w hali sportowej przy ul. Łęczyckiej 19A w Krośniewicach. Mistrzostwa trwały dwa dni! Ogromne gratulacje dla uczestników oraz zwycięzców. To były bardzo intensywne dwa dni dla zawodników – mówił Marek Drabik, Prezes Społecznego Towarzystwa Sportowego LECHITA.

Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Marek Ciąpała Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego wręczyli kwiaty i podziękowania Pani Joannie Nowickiej-Kwaśny i Pani Katarzynie Klacie. Są to wielokrotne olimpijki, medalistki z Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku.

XIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie zostały uroczyście otwarte 1 kwietnia przez Tadeusza Woźniaka Posła na Sejm RP, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marka Ciąpałę Przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Marka Drabika Radnego Powiatowego, Katarzynę Erdman Burmistrz Krośniewic, Józefa Ignaczewskiego, Wójta Gminy Bedlno, Barbarę Łącką Dyrektor MDK Kutno, Ksenię Stasiak Dyrektor Muzeum w Krośniewicach, Rafała Tomczaka Dyrektor GCKSiR w Krośniewicach oraz Roberta Marcinkiewicza Pełnomocnika Zarządu Polskiego Związku Łucznictwa.
– Pasjonuje mnie łucznictwo, jestem bardzo szczęśliwy, że po raz drugi uczestniczę w zawodach, które są zorganizowane w Powiecie Kutnowskim – mówi podopieczny klubu KS Boruta Zgierz.

– Z przyjemnością przyjeżdżam na Mistrzostwa organizowane w Powiecie Kutnowskim. Atmosfera jest fantastyczna, a organizacja jest doskonała – mówi podopieczny UKS Talent Wrocław.

– Organizowane Mistrzostwa są dla mnie ogromną motywacją do doskonalenia swoich umiejętności. Nie mogę doczekać się mistrzostw, które odbędą się w przyszłym roku – mówi podopieczny LKS MAKOVIA Makowisko.

– Jestem szczęśliwy, że w tym roku miałem szansę wystąpić na Mistrzostwach Polski w Łucznictwie. Doceniam wsparcie Powiatu Kutnowskiego dla młody łuczników. Powiat ten stara się być zawsze być blisko nas, wspierać, pomagać i nagradzać. Jeśli będę mogła, z chęci wezmę udział w Mistrzostwach za rok! – mówi podopieczna z WKS ORKAN Żoliborz.

Wyniki:

W kategorii Młodziczki – łuki Olimpijskie:

 1. Barbara Miska z klubu WKS ORKAN Żoliborz
 2. Maja Korczewska LKS MAKOVIA Makowisko
 3. Alicja Juszczak KS PŁASZOWIANKA Kraków

W kategorii Młodzicy – łuki Olimpijskie:

 1. Kamil Borek UKS Talent Wrocław
 2. Aleksander Kruszyński KS Boruta Zgierz
 3. Miłosz Jakubowski LKS MAKOVIA Makowisko

Zespoły mieszane – łuki Olimpijskie:

 1. UKS TALENT Wrocław I
 2. LKS MAKOVIA Makowisko I
 3. LKS MAKOVIA Makowisko II

Młodziczki zespoły – łuki Olimpijskie:

 1. UKS TALENT Wrocław
 2. LKS MAKOVIA Makowisko
 3. ŁKS Łucznik-Żywiec III

Młodzicy zespoły – łuki Olimpijskie:

 1. LKS MAKOVIA Makowisko
 2. UKS GROT Ruda Śląska
 3. UKS TALENT Wrocław

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: