Wielkanoc na drogach w Kutnie i okolicach. Posypało się kilkadziesiąt mandatów

Wielkanocny weekend za nami, oceniając go od strony policyjnej można powiedzieć, że należał do dość bezpiecznych. Niestety pomimo wielu apeli o zachowaniach na drogach zgodnych z prawem nie brakowało tych, którzy lekceważyli przepisy i ryzykowali.

- R E K L A M A -

Od 7 do 10 kwietnia 2023 doszło łącznie do 10 kolizji. Ponadto mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Niestety pomimo wielu apeli ze strony policji o tym, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, funkcjonariusze ujawnili aż 102 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Zastosowano 163 środki represji, w tym 77 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Zatrzymano 1 prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze kutnowskiej drogówki od piątku do poniedziałku przeprowadzili prawie 250 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Zatrzymali jednego mężczyznę, który zdecydował się na jazdę po alkoholu.

- R E K L A M A -

Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 35-latek, mieszkaniec województwa małopolskiego, który kierował samochodem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującemu na „podwójnym gazie” za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy kierowcę, który może być nietrzeźwy lub pod działaniem jakiegoś środka odurzającego, reagujmy! Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może przyczynić się do jego zatrzymania – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: