Wielki dzień dla „Dziewiątki”. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone z otwarciem boiska (ZDJĘCIA)

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie nowego boiska przy SP nr 9 w Kutnie, które zostało połączone z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego. W uroczystości udział wzięły władze miasta na czele z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim i przewodniczącym Rady Miasta Kutno Mariuszem Sikorą, a także wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

- R E K L A M A -

Podczas wydarzenia nie brakowało okolicznościowych wystąpień oraz gratulacji związanych z realizacją tej sportowej inwestycji.

– Szkoła Podstawowa nr 9 ma bardzo bogatą tradycję sportową. Chcielibyśmy, aby ten kompleks sportowy pomagał osiągać jeszcze lepsze rezultaty i wyniki – mówiła Iwona Pietrzak, nowa dyrektor SP nr 9.

- R E K L A M A -

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński zaznaczył, że w miejscu, w którym pojawił się nowy kompleks sportowy warunki do uprawiania sportu były kiepskie.

– Można parafrazować tutaj tekst piosenki. Tu gdzie jesteśmy było ściernisko, a teraz mamy nowoczesne boisko – mówił prezydent Burzyński.

- R E K L A M A -

Nowy kompleks sportowy jest wartością nie tylko dla szkoły, ale i mieszkańców całego miasta, którzy mogą z niego korzystać.

– Warto podkreślić tutaj to, że obiekt będzie ogólnodostępny. Każdy, kto będzie chciał potrenować, pobiegać poruszać się i aktywnie spędzić czas, będzie mógł tutaj przyjść i to zrobić. To również dobra informacja dla kutnowskich klubów sportowych – podkreślał Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

Głos zabrał także wiceminister Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski.

– Uczniowie oraz mieszkańcy Kutna mogą już korzystać z nowego kompleksu sportowego. Na sztucznej nawierzchni wytyczone zostały m.in. boisko do piłki nożnej i baseballu, a także powstało boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Miasto Kutno zapłaciło za inwestycję około 6 500 000 złotych. 5 000 000 złotych to pieniądze Funduszu Inwestycji Lokalnych, o które zabiegałem. Bardzo się cieszę, że inwestycja ta będzie służyć uczniom i mieszkańcom Kutna – mówi Tomasz Rzymkowski.

Podczas ceremonii otwarcia nie zabrakło pokazów sportowych przygotowanych przez uczniów SP nr 9 oraz znicza symbolizującego olimpijski ogień rywalizacji. Na uroczystości do Szkoły Podstawowej nr 9 przybyli m.in. przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele łódzkiego kuratorium oświaty, radni miejscy, a także oczywiście rodzice uczniów.

Przez ostatnich 10 miesięcy trwała budowa nowoczesnego wielofunkcyjnego obiektu. Na sztucznej nawierzchni wytyczone zostały m.in. boisko do piłki nożnej i baseballu, do którego zakupione zostały także specjalne tunele treningowe.

Dodatkowo powstało boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Ponadto wybudowane zostały tartanowe bieżnie: sześciotorowa, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Do tego są też miejsca do skoku w dal i trójskoku.

Swoje miejsce mają też miłośnicy skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą. Na terenie kompleksu ustawione zostały stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane są nowe ławki, a całość jest oczywiście odpowiednio oświetlona.
Rozbudowa infrastruktury sportowej będzie służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej w mieście jak i mieszkańcom. Obiekt będzie bowiem otwarty dla wszystkich trenujących.

Miasto Kutno zapłaciło za inwestycję około 6 500 000 złotych. 5 000 000 złotych to pieniądze z pozyskanego dofinansowania. Wykonawcą inwestycji była firma ADA-Light z powiatu gostynińskiego. Pierwszą okazją do przetestowania obiektu była akcja „Pierwszy Trening przy Dziewiątce”. Miłośnicy aktywności fizycznej mogli wziąć udział w biegu z Przewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Sikorą, zagrać w piłkę nożną, siatkówkę plażową, koszykówkę czy baseball. Wszyscy chętni mogli także spróbować swoich sił w treningach lekkoatletycznych i pływackich. Dla uczestników przygotowano nagrody i upominki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: