Wielki ogólnopolski zlot „Szkół Reymontowskich” w Gminie Kutno [ZDJĘCIA]

Gmina Kutno jest gospodarzem tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich. Wydarzenie odbywa się w ten weekend między innymi w Gołębiewku i Leszczynku.

XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich rozpoczął się w sobotę w Gołębiewku. Po przyjeździe wszystkich uczestników nie brakowało ciekawych warsztatów (m.in. plastycznych, ukulele i softball), a także ogniska i karaoke.

Z kolei dziś, w niedzielę 9 października rano odbyła się msza święta w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Następnie byliśmy świadkami uroczystości w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku.

Tam nastąpiło przywitanie wszystkich gości m.in. władz gminy Kutno na czele z Wójt Justyną Jasińską czy Emilią Krakowską, gwiazdą polskiego kina, znaną między innymi z roli Jagny w „Chłopach”. Odbyła się także prezentacja poszczególnych szkół. Nie brakowało również przemów, a punktem kulminacyjnym była część artystyczna w wykonaniu młodzieży.

Później obchody przeniosły się do Leszczynka, gdzie w Centrum Kultury Gminy Kutno ogłoszono wyniki konkursów, a także podsumowano XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich.


Nie przegap: