Wielki sukces kutnowskiego judoki [FOTO]

- poniżej dalsza część artykułu -

Kutnowski judoka ze srebrnym medalem w zawodach Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów Młodszych. W turnieju rozgrywanym w hali sportowej OSiR w Oleśnicy Miłosz Myszkowski reprezentujący UKS Ippon MDK Kutno dotarł aż do finału silnie obsadzonej kategorii wagowej -81 kg. To największy sukces przedstawiciela kutnowskiego klubu w długoletniej historii tej imprezy.

- poniżej dalsza część artykułu -

Kutnianin walczył bardzo efektownie, a przede wszystkim skutecznie, wygrywając z kolejnymi rywalami przed czasem. W półfinale stoczył niezwykle ciężki pojedynek z Sebastianem Rybickim – aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W trzeciej minucie dogrywki, czyli po blisko 7 minutach walki, Miłosz wykonał rzut seoi nage oceniony na waza ari, by po chwili przejść do skutecznego trzymania w parterze dającego zwycięstwo. Po tej walce obaj zawodnicy przez dłuższy czas dochodzili do siebie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Blok walk finałowych poprzedziło uroczyste otwarcie, uświetnione przez władze miasta Oleśnica, sponsorów, prezesów Polskiego Związku Judo oraz okręgowych związków.
W finale kategorii -81 kg, po bardzo widowiskowej i technicznej walce, Miłosz uległ przez trzymanie Fabrycjuszowi Tarkowskiemu (AZS Opole).

Gratulujemy naszemu judoce osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów już w kategorii juniorów, do której przechodzi od nowego roku.
Miłosz Myszkowski jest uczniem III klasy I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, a judo w UKS ,,Ippon” MDK trenuje od I klasy szkoły podstawowej.

- poniżej dalsza część artykułu -

Źródło i fot: Maciej Kisieliński, trener UKS ,,Ippon” MDK Kutno.

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama