reklama

Wielki sukces ucznia z Krośniewic!

W sobotę, 20 stycznia Krystian Szram, uczeń klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach, wziął udział w pierwszym etapie Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronus przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- R E K L A M A -

Maturzysta zajął w nim 2. miejsce. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Test pisała młodzież z czterech województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego. Do kolejnego etapu przeszły tylko 3 osoby! Konkurs był bardzo trudny, ale Krystian świetnie poradził sobie z zadaniami.

Do olimpiady przygotowała maturzystę Anna Kmieć, nauczycielka biologii z ZS Nr 1 w Krośniewicach. Senat Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podjął decyzję, że laureaci konkursu Brain Bee będą traktowani na równi z olimpijczykami, uzyskując maksymalną liczbę punktów z biologii na wszystkie kierunki, gdzie wymagana jest biologia w trybie rozszerzonym, w tym na kierunek lekarski. Gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że mamy tak zdolną młodzież!

- R E K L A M A -

źródło: Zespół Szkół nr 1 w Krośniewicach

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: