reklama
reklama

Wielkie magazyny powstaną w Kutnie? Pracę może znaleźć nawet 2000 osób!

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Kutnie zrealizowana może zostać gigantyczna inwestycja. Inwestor jest zainteresowany budową wielkich hal, w których pracę może znaleźć nawet 2000 osób!

- R E K L A M A -

Nie możemy jeszcze powiedzieć kim jest inwestor, ale plany są naprawdę imponujące. Firma chce zająć około 30 hektarów terenu, na którym miałyby być pobudowane 3 hale o łącznej powierzchni około 20 hektarów. Z naszej strony trwają uzgodnienia, aby taka inwestycja mogła dojść do skutku. Inwestor już wystąpił o wydanie decyzji środowiskowej, co umożliwi wystąpienie o pozwolenie na budowę – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Zbigniew Burzyński.

Skala planowanego przedsięwzięcia jest porównywalna tylko z dotychczasowymi inwestycjami na miarę centrów logistycznych Amazon lub Zalando. Gdyby to jednak był tylko magazyn, to podobne choć nieco mniejsze centra w Polsce są miejscami pracy dla ponad dwóch tysięcy osób.

- R E K L A M A -

Ważne jest również to, że te wielkie centra logistyczne oznaczają wielomilionowe wzrosty dochodów samorządu miasta Kutna.

Jeśli wszystkie inwestycje magazynowe dojdą do skutku, to tereny między ulicą Poprzeczną a węzłem autostradowym, położone zarówno w Kutnie, jak i w Kaszewach Kościelnych w gminie Krzyżanów, będą zabudowane sześcioma halami magazynowymi trzech różnych inwestorów o łącznej powierzchni prawie 350 tysięcy metrów kwadratowych! – pisze Marcin Ciesielski na znanym fanpage „Stop Dyskryminacji Kutna”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: