reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plLifestyleWielkie przeszklenia – być bliżej natury

Wielkie przeszklenia – być bliżej natury

W czasach szalonej inflacji i drastycznych zmian klimatycznych coraz intensywniej poszukujemy skutecznych rozwiązań codziennych problemów. Dziś już chyba nikt nie ma złudzeń, że nie można pozostać biernym i że każdy z nas ma wpływ na przyszłość swoją oraz kolejnych pokoleń. Liczy się świadomość, wytrwałość oraz kompromis. Potrzebujemy sposobu, żeby kształtując swój lepszy los, nie robić tego kosztem środowiska naturalnego. Trzeba działać szybko i konkretnie, żeby zapobiec dalszym negatywnym skutkom globalnego ocieplenia. Żyjemy w wymagających czasach, w których zaangażowanie w ratowanie światowych zasobów naturalnych musi zmienić się w codzienny obowiązek.

- R E K L A M A -

W trosce o los planety

Nie możemy zapominać, że współistniejemy ze światem przyrody. Naturze należy się szacunek i właściwe traktowanie. Tymczasem rozwój przemysłu, nadmierna emisja gazów cieplarnianych, brak odpowiedniej troski i uważności względem środowiska przyczyniają się do jego postępującej degradacji. Jeśli mamy w planie budowę domu, to najlepiej wybrać projekt energooszczędny lub pasywny, bo współczesne rozwiązania wpływają na poprawę kondycji planety. Efektywny system grzewczy i nowoczesna stolarka otworowa to kwestia fundamentalna. W przypadku, kiedy budynek stoi od lat i służy następnym pokoleniom, warto zainteresować się tematem termomodernizacji. Dzięki rządowemu dofinansowaniu z programu Czyste Powietrze, wymiana nieszczelnych okien i drzwi jest bardziej przystępna, a efekty bez wątpienia ucieszą domowników. Ważnym skutkiem takiej inwestycji jest polepszenie jakości powietrza i niższa emisyjność gospodarstwa domowego, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie.

 Dofinansowanie na okna z programu Czyste Powietrze

Dbając o dom, lokalnie i globalnie

Mając na uwadze wspólny cel projektanci, producenci oraz inwestorzy coraz częściej dochodzą do tych samych wniosków i wybierają ekologiczne produkty oraz innowacyjne rozwiązania, bo dom, w perspektywie globalnej, mamy tylko jeden. Nie ma planety zastępczej. Żeby jak najdłużej cieszyć się spokojnym życiem na Ziemi, gospodarstwa jednorodzinne muszą zostać dostosowane do aktualnych zapotrzebowań, dlatego elementy budowlane odgrywają dziś niezwykle ważną rolę użytkową. W odpowiedzi na oczekiwania domowników oraz zgodnie z najnowszymi Warunkami Technicznymi współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może przekroczyć 0,9 W/m²K. Nowoczesne, eleganckie modele z oferty OknoPlus mogą pochwalić się jeszcze lepszym wynikiem, a to oznacza same plusy dla wszystkich zainteresowanych!

- R E K L A M A -

– Jesteśmy świadomi, że oprócz wyglądu stolarki okiennej ważne jest bezpieczeństwo i komfort użytkowników oraz parametry techniczne, które pozwalają odciążyć środowisko naturalne – mówi ekspert OknoPlus Mariusz Kudas – Zadowolenie klientów oraz dobro planety leżą nam na sercu. Dlatego w ofercie firmy znajdziemy nowatorskie modele okien i drzwi, które zachwycają estetyką i imponują funkcjonalnością, bo zrównoważone budownictwo nie jest dla nas jedynie przelotnym trendem, ale ideą, którą wcielamy w każdy produkt – zapewnia.

Okna XXL Morlite w salonie

Wnętrza obdarowane naturalnym bogactwem

Wielkie przeszklenia idealnie wkomponują się w bryłę domu, dodając jej lekkości i charakteru. Oprócz doskonałego designu otrzymujemy także wiele korzyści praktycznych. Słońce zaglądające do pomieszczenia nie tylko wydobywa głębię z aranżacji w każdym stylu, ale również znakomicie doświetla i ociepla domową przestrzeń. I to całkowicie za darmo. Zyskujemy upragniony komfort termiczny i niższe rachunki za ogrzewanie, a planeta oddech od gazów cieplarnianych. Wybierając okno Morlite, które zachwyca rozmiarem szklanej tafli oraz precyzją wykonania, wybieramy świetny wygląd i najwyższej jakości parametry, gdzie współczynnik przenikania ciepła plasuje się na imponującym poziomie 0,7 W/m2K! Nowoczesny model o wąskich, stylowych profilach uwydatnia piękno świata zewnętrznego, tworząc swoiste ramy dla kojącego zmysły ogrodowego krajobrazu w różnych porach dnia i roku.

- R E K L A M A -

Dobra kondycja domu, człowieka i planety

Dbając o swój codzienny komfort, powinniśmy również zwrócić uwagę na „funkcjonowanie” naszego domu. Szczelne przegrody zapewniają nam znakomity bilans cieplny i ograniczają zanieczyszczenie atmosfery, ale mogą okazać się pułapką dla domowników. Hermetycznie zamknięty dom może stać się siedliskiem szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, bo niewietrzony sprzyja rozwojowi wilgoci. Żeby w pomieszczeniach panował optymalny klimat, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Specjalne okucia okienne z powodzeniem rozwiążą ten problem, więc warto zainteresować się innowacyjnym pakietem okiennym i wykorzystać każdą możliwość poprawiającą nasz byt. – Dzięki innowacyjnej budowie okucia Comfort okno lub drzwi balkonowe mogą zostać odsunięte od ramy do 6 mm, zapewniając optymalną wymianę powietrza, pozostając jednocześnie bezpiecznie zaryglowanymi. W przeciwieństwie do tradycyjnie uchylonych okien rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz, co więcej – nawet położenie klamki nie zdradza, że okno nie jest zamknięte – dodaje ekspert OknoPlus.

Powszechnie znane jest powiedzenie, „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, idąc tym tokiem myślenia, można rzecz: w zdrowym domu, zdrowy człowiek. A zdrowy człowiek ma odpowiednią siłę i energię, żeby zatroszczyć się o środowisko naturalne. Są to zależności, które mają niebagatelny wpływ na jakość naszego życia na Ziemi.

 Duże okno z okuciem Comfort

W stronę dobrego jutra

Wielkie, innowacyjne przeszklenia olśniewająco wpisują się w nurt ekologiczny. Energooszczędne modele oferują dwie najbardziej pożądane cechy – estetykę oraz funkcjonalność. Łączenie pięknego z pożytecznym przestaje być jedynie przebrzmiałym sloganem, ale w dobie kryzysu klimatycznego zyskuje na wartości. Niezależnie od tego, czy jesteśmy aranżacyjnymi konserwatystami, czy lubimy zaskakiwać stylem domowych dekoracji, jesteśmy użytkownikami… Ziemi. Musimy wziąć sobie do serca słowa: „Jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. To nasza planeta i powinniśmy dbać o nią najlepiej jak możemy.

materiał partnera

Nie przegap: