reklama
reklama

Wielkie serce mieszkańców Kutna! Na dworcu pomogli uchodźcom z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Kutnianie mają wielkie serce! Dziś na dworcu pojawiło się kilkadziesiąt osób, które przekazały potrzebne rzeczy uchodźcom z Ukrainy podróżującym pociągiem przez nasze miasto.

Wieczorem do Radia Q zadzwonił słuchacz, który poinformował, że na stacji w Kutnie zatrzymywać będzie się pociąg z dziećmi i ich rodzicami, którzy uciekają przed wojną rozpętaną przez Rosję w Ukrainie. Potrzebna była między innymi woda czy słodycze.

- R E K L A M A -

To, co wydarzyło się przed godziną 22 na dworcu w Kutnie na długo zapadnie w pamięci wszystkich. Na peronie natychmiast pojawiło się kilkadziesiąt osób, które przyniosły tysiące litrów wody, napojów, owoce czy słodycze.

Na miejscu obecni byli między innymi pracownicy urzędu miasta z zespołu ds. wdrażania pomocy obywatelom Ukrainy, a także policjanci czy strażnicy miejscy. Cała akcja przebiegła w atmosferze wspólnoty, kutnianie dodawali otuchy sąsiadom zza wschodniej granicy.

- R E K L A M A -

Jak mówi kierownik pociągu, są bardzo wdzięczni lokalnej rozgłośni za nagłośnienie akcji i dziękują mieszkańcom Kutna za tak gigantyczny odzew. W pociągu jedzie około 500 osób, głównie matki z dziećmi.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: