REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Wielkie serce mieszkańców Kutna! Na dworcu pomogli uchodźcom z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Kutnianie mają wielkie serce! Dziś na dworcu pojawiło się kilkadziesiąt osób, które przekazały potrzebne rzeczy uchodźcom z Ukrainy podróżującym pociągiem przez nasze miasto.

poniżej dalsza część artykułu

Wieczorem do Radia Q zadzwonił słuchacz, który poinformował, że na stacji w Kutnie zatrzymywać będzie się pociąg z dziećmi i ich rodzicami, którzy uciekają przed wojną rozpętaną przez Rosję w Ukrainie. Potrzebna była między innymi woda czy słodycze.

To, co wydarzyło się przed godziną 22 na dworcu w Kutnie na długo zapadnie w pamięci wszystkich. Na peronie natychmiast pojawiło się kilkadziesiąt osób, które przyniosły tysiące litrów wody, napojów, owoce czy słodycze.

poniżej dalsza część artykułu

Na miejscu obecni byli między innymi pracownicy urzędu miasta z zespołu ds. wdrażania pomocy obywatelom Ukrainy, a także policjanci czy strażnicy miejscy. Cała akcja przebiegła w atmosferze wspólnoty, kutnianie dodawali otuchy sąsiadom zza wschodniej granicy.

Jak mówi kierownik pociągu, są bardzo wdzięczni lokalnej rozgłośni za nagłośnienie akcji i dziękują mieszkańcom Kutna za tak gigantyczny odzew. W pociągu jedzie około 500 osób, głównie matki z dziećmi.


reklama

Warto przeczytać:

reklama