Wiadomości KutnoSzkolneWielkie serce społeczności "Jedynki". Przygotowali wyjątkowe paczki na święta (FOTO)

Wielkie serce społeczności „Jedynki”. Przygotowali wyjątkowe paczki na święta (FOTO)

W tym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie ponownie podjęła się szczytnego zadania – przedświątecznej, mikołajkowej zbiórki rzeczy potrzebnych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” oraz Placówki „Różany Zakątek” w Kutnie.

- Reklama -

Po raz kolejny udało się okazać wielkie serce! Akcja charytatywna koordynowana była pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego; Andrzeja Pietrzaka, Marleny Bajda, Karoliny Jeziorskiej, Magdaleny Sikorskiej, Marty Fabisz i trwała w naszej szkole trzy tygodnie. Nad prawidłowym jej przebiegiem czuwała wicedyrektor Violetta Wojciechowska. W tym czasie paczki kosmetyków, materiałów papierniczych, słodyczy, kolorowych skarpet, a nawet biżuterii spływały nieustannie.

- Reklama -

W piątek 3 grudnia tuż przed mikołajkami, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przekazali zgromadzone prezenty na ręce pani dyrektor Doroty Ćwirko- Godyckiej i wychowanków placówki. Ta chwila na długo pozostanie w naszej pamięci. Nie da się ukryć, że na miejscu poczuliśmy już klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Jak zawsze wszyscy bardzo miło i ciepło zostali powitani, był również czas na wspólne złożenie sobie życzeń. To był dzień wyjątkowy, pełny pozytywnych emocji ….

Cieszymy się, że właśnie dzięki takim akcjom charytatywnym możemy pomagać innym, najbardziej przecież potrzebującym w tym czasie. Wiemy, że dla mieszkańców tej placówki oprócz troski, ciepła potrzebna jest także pomoc rzeczowa. Udało się!

- Reklama -

Odebrane przez uczennice naszej szkoły Alicję Kubicką i Justynę Komorowską podziękowanie oraz stroik świąteczny zostaną przekazane na ręce Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły, którzy chętnie i dobrowolnie włączyli się pomoc rzeczową, która sprawiła wszystkim wiele radości. Jesteśmy przekonani, że jest to najwspanialsza forma podziękowania dla nas wszystkich. Pomaganie ma sens!

(Samorząd Uczniowski SP nr 1 w Kutnie)
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: