Wielkie święto w Dąbrowicach! Dziękowali za plony i świętowali odzyskanie praw miejskich (ZDJĘCIA/WIDEO)

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Dąbrowic. Dziś w mieście odbyły się trzy duże wydarzenia jednocześnie! Świętowano odzyskanie praw miejskich przez Dąbrowice, dziękowano za plony oraz bawiono się na pikniku z okazji powrotu do szkoły.

- R E K L A M A -

Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą o godzinie 13:30. Dzielono się chlebem z tegorocznych ziaren i nie brakowało przemów parlamentarzystów i samorządów. Głos poza gospodarzem imprezy burmistrz Dorotą Dąbrowską zabrali także Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Senator Przemysław Błaszczyk, Poseł Tadeusz Woźniak czy Członek Zarządu Powiatu Województwa Łódzkiego Robert Baryła.

Senator Przemysław Błaszczyk w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazał burmistrz Dorocie Dąbrowskiej symboliczny klucz do miasta. Później podobny podarunek włodarz Dąbrowic dostała od historycznej Dobrawy.

- R E K L A M A -

Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji, które były bezpłatne! Wśród nich znalazły się między innymi dmuchańce, konkursy, berlinkowóz firmy Animex, obóz rycerski, ścianka wspinaczkowa, fotobudka czy potrawy przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i ZS w Dąbrowicach. Nie zabrakło także stoiska Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Nie brakowało też występów artystycznych – na scenie zaprezentowali się Denis, legenda disco polo zespół Skaner, kabaret Malina „Królowie żyta” . Do północy trwać ma dyskoteka!

Zobaczcie zdjęcia i transmisję na żywo z Dąbrowic:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: