reklama

Wielkie wydarzenie sportowe w powiecie kutnowskim. Wystartowała liga teqball (ZDJĘCIA)

Pierwsza w Polsce Powiatowa Liga Teqball wystartowała w weekend w powiecie kutnowskim. Za nami inauguracyjne rozgrywki w Krośniewicach, nie brakowało emocji!

- R E K L A M A -

— Życzę wszystkim wspaniałej gry, niech wygrają najlepsi! To wielkie wyróżnienie dla Powiatu Kutnowskiego, że jesteśmy pierwszą Ligą w Polsce, a podobno też na świecie więc myślę, że wszyscy zawodnicy powinni dać z siebie wszystko. Życzę wszystkim wielu zdobytych punktów i zabawy zgodnej z zasadami fair play! — mówił podczas otwarcia Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Liga obejmować będzie aż 8 gmin w Powiecie Kutnowskim, a w zawodach zmierzą się drużyny: KS Kutno, MKS EXPOM Krośniewianka (Gmina Krośniewice), GKS Bedlno (Gmina Bedlno), LKS Ostrovia Ostrowy (Gmina Nowe Ostrowy), Reprezentacja Gmina Strzelce, Reprezentacja Gmina Łanięta, Reprezentacja Gmina Dąbrowice, Reprezentacja Gmina Żychlin.

- R E K L A M A -

— Rozgrywki odbywać się będą raz w miesiącu, co daje nam siedem spotkań za każdym razem w innej gminie. Każdy zespół rozegra dwa spotkania singlowe i jedno deblowe w ramach jednego meczu, a rozgrywki potrwają od listopada do czerwca z wyłączeniem grudnia, jako okres świąteczny. Zapraszam serdecznie do kibicowania, gwarantuję ogrom sportowych emocji — mówił Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Organizatorami Ligi są: Powiat Kutnowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, MKS EXPOM Krośniewianka, Fundacja Abi, PZTEQ.

- R E K L A M A -

Liga Teqball odbywa się pod Patronatem Honorowym Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski oraz Michał Listkiewicz.

— Ogromnie się cieszę, że inauguracja Pierwszej w Polsce Powiatowej Ligii Teqball rozpoczęła się w Krośniewicach! Trzymam kciuki za zawodników — mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

— Chciałbym dodać, że inauguracja naszej pierwszej w Polsce Powiatowej Ligii w Teqball schodzi się w czasie z Mundialem w Teqball w Niemczech. Bardzo się cieszę, że właśnie tu, w Krośniewicach, w Powiecie Kutnowskim rozpoczynamy tak ważne wydarzenie dla tej nowej dyscypliny sportu, jak inauguracja Ligii Teqball! — mówi Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: