Wielkie wydarzenie w Leszczynku, perła gminy Kutno oficjalnie otwarta! (ZDJĘCIA)

To wielka chwila dla gminy Kutno – nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku. Nie brakowało symbolicznego przecięcia wstęgi, występów i wielu atrakcji.

Uroczystości rozpoczęły się od symbolicznego przecięcia wstęgi przez wójt gminy Kutno Justynę Jasińską, przewodnicząca rady gminy Kutno Joannę Kajszczarek, dyrektor ds. inwestycji i administracji UG Kutno Magdalenę Kotulską, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kutno Lilianę Urbańczyk-Wójcik oraz marszałka woj. łódzkiego Grzegorza Schreibera.

- R E K L A M A -

Podczas otwarcia inwestycyjnej perły w Leszczynku nie brakowało znamienitych gości – pojawili się między innymi senator Przemysław Błaszczyk, poseł Tomasz Rzymkowski, starosta kutnowski Daniel Kowalik czy wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak.

Po części oficjalnej nastąpiła częśc artystyczna. Zgromadzeni mogli podziwiać artystów z Sompoleńskiej Orkiestry Dętej, a także zespołu ludowego Leszczynianki. Odbyła się także projekcja filmu pn. „Dzieje dworu w Leszczynku”. Swoje ponadprzeciętne umiejętności zaprezentowali także Michał Chojnacki, który zaprezentował recital chopinowski oraz Piotr Czerbniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, który deklamował wiersze Józefa Bohdana Zaleskiego.

- R E K L A M A -

W międzyczasie na scenie przemówienie wygłosiła wójt Justyna Jasińska. Nie brakowało podziękowań, kwiatów i wzruszających słów.


Teren zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku od 2018 roku był poddawany jest rewitalizacji w związku z realizacją projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Wartość ogólna projektu wynosi 10 937 983,68 zł, z czego pozyskane dofinansowanie to kwota 6 200 944,84 zł, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 5 922 250,69 zł, a z budżetu państwa 278 694,15 zł.

Galeria z otwarcia zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: