reklama
reklama
reklama
reklama

Wielkie zmiany w centrum Kutna. Pałac Saski „pokazał się” mieszkańcom (ZDJĘCIA)

Nowy rok w Kutnie rozpoczyna się od wielkiej zmiany w krajobrazie centrum miasta. Od dziś z zewnątrz można w całej okazałości podziwiać Pałac Saski.

- R E K L A M A -

Przez ostatnie lata nieodłącznym elementem krajobrazu Placu Piłsudskiego było blaszane ogrodzenie, które zakrywało ruiny spalonego Pałacu Saskiego, a później zabezpieczały miejsce trwających prac remontowych. Na szczęście to już przeszłość!

Od poniedziałku 2 stycznia mury zrewitalizowanego Pałacu Saskiego mogą oglądać już wszyscy. Budynek prezentuje się naprawdę okazale i cieszy oko.

- R E K L A M A -

— Kolejna dobra informacja w Nowym Roku. Koniec prac budowlanych i znika ogrodzenie, które nie tylko przez blisko 4 lata budowy zasłaniało elewacje, ale także przez 20 lat zasłaniało ruiny pałacu. Od dzisiaj będzie pałac zdobił miasto i można z zewnątrz podziwiać efekt wysiłku podjętego przez Miasto Kutno — komentują przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Pałac Saski oficjalnie otwarty zostanie w tym roku, prawdopodobnie w trakcie Święta Róży. Wówczas (8-9 września) zaplanowana jest weekendowa impreza rekonstrukcyjna. Ma być ona osadzona w realiach I połowy XVIII wieku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: