reklama
reklama
reklama
reklama

Wielkie zmiany w KS Kutno! Były ekstraklasowicz nowym trenerem

Były ekstraklasowicz Jan Cios został nowym trenerem pierwszego zespołu KS-u Kutno. Zastąpi on tym samym Jacka Walczaka, który po ostatnich niepowodzeniach oddał się do dyspozycji zarządu klubu.

- R E K L A M A -

W tym sezonie KS Kutno prezentuje się fatalnie i po 11. kolejkach zajmuje czwarte miejsce od końca, balansując na krawędzi grupy spadkowej. Posada Jacka Walczaka, dotychczasowego trenera KS-u, była zagrożona już od kilku tygodni. Według naszych informacji, po sobotniej porażce z RKS-em Radomsko ostatecznie oddał się on do dyspozycji zarządu.

– Mogę potwierdzić, że sztab szkoleniowy oddał się do dyspozycji zarządu i podjęliśmy wspólnie decyzję o zakończeniu współpracy i konieczności wprowadzenia zmian. Dziękujemy trenerowi Jackowi Walczakowi i pozostałym członkom sztabu za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku – powiedział Panoramie prezes KS Kutno Zbigniew Tomczak.

- R E K L A M A -

Wraz z Jackiem Walczakiem ze sztabu pierwszego zespołu odchodzą m.in. Jakub Szymański (asystent trenera), Paweł Klekowicki (trener bramkarzy) oraz Łukasz Koniuszy (analityk).

Od poniedziałku 9 października nowym trenerem czwartoligowców został 47-letni Jan Cios. To były ekstraklasowy zawodnik m.in. Odry Wodzisław Śląski, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Arki Gdynia czy Górnika Zabrze. Na boiskach Ekstraklasy wystąpił w 54 meczach, w których zdobył jedną bramkę.

- R E K L A M A -

Po zakończeniu piłkarskiej kariery zdecydował się zostać trenerem. Posiada licencję UEFA A, dzięki czemu może prowadzić zespoły od II ligi w dół. W przeszłości prowadził m.in. Nadnarwiankę Pułtusk i Wkrę Żuromin, był także dyrektorem sportowym Hetmana Zamość.

Nowy szkoleniowiec bardzo szybko będzie miał szansę debiutu – w środę 11 października KS na własnym boisku w ramach Pucharu Polski zagra z Sokołem Aleksandrów Łódzki, który jest liderem rozgrywek IV ligi łódzkiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: