Wielkie zmiany w kutnowskiej straży pożarnej. Komendant Myszkowski odchodzi na emeryturę [ZDJĘCIA]

Wielkie zmiany w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie. Na emeryturę odchodzi dotychczasowy komendant Marek Myszkowski, który pełnił tę funkcję przez szesnaście lat!

- R E K L A M A -

Uroczystości związane z odejściem Marka Myszkowskiego na zasłużoną emeryturę odbyły się dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Miejsce wyjątkowe, bo wcześniej mieścił się tu Dom Dochodowy Straży Ogniowej.

Nie brakowało gratulacji, życzeń, prezentów i odznaczeń. Do Kutna przybyło dziś wielu przedstawicieli straży pożarnej (m.in. nadbryg. Krzysztof Hejduk, zastępca Komendanta Głównego PSP czy nadbryg. Grzegorz Janowski, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi) i innych służb mundurowych, a także parlamentarzyści i samorządowcy z całego powiatu kutnowskiego. Wszyscy podkreślali, że przez lata współpraca z komendantem PSP w Kutnie przebiegała wzorowo.

- R E K L A M A -

Marka Myszkowskiego w roli komendanta ma zastąpić teraz Dariusz Lusa, który został powołany jako pełniący obowiązki komendanta PSP w Kutnie.

Marek Myszkowski urodził się w 1973 roku. W 1997 roku ukończył dzienne studia dla strażaków w służbie kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 1999 roku na tej samej uczelni uzyskał tytuł magistra pożarnictwa. W roku 1997 rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Kutnie zajmując stanowisko dowódcy sekcji a następnie specjalisty w wydziale operacyjno-szkoleniowym. W 2003 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kutnie a z dniem 1 lutego 2007 roku na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kutnie

- R E K L A M A -

Dariusz Stefan Lusa urodził się w 1975r. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997r. jako stażysta w JRG Nr 1 PSP w Kutnie. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w JRG oraz Wydziale Operacyjno – Szkoleniowym Komendy Powiatowej PSP w Kutnie. Zajmując kolejno stanowiska: stażysty, ratownika, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i naczelnika wydziału. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc w 2003 roku Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a następnie Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa w 2007r., kolejno tytuł magistra inżyniera pożarnictwa w 2010r. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zakresie zarządzania kryzysowego dla funkcjonariuszy MSWiA. Decyzją Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi od dnia 1 kwietnia 2022 roku p.o. zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kutnie.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: