reklama
reklama

Wiemy, skąd pochodzą zakażeni koronawirusem w powiecie kutnowskim

Dwie osoby, które zostały zakażone koronawirusem w powiecie kutnowskim pochodzą z miasta Kutno i z gminy Żychlin – przekazał Panoramie starosta Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

– Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi koronawirusem zostały objęte kwarantanną. Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu jest stale monitorowana i będziemy o niej na bieżąco informować mieszkańców – mówi Daniel Kowalik.

Starosta apeluje do mieszkańców


– W związku z pojawieniem się pierwszych zdiagnozowanych i potwierdzonych badaniami przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kutnowskim, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Apeluję do Państwa o przestrzeganie zasad przekazywanych przez służby sanitarne i medyczne oraz zachowanie spokoju i rozwagę w codziennym życiu. Proszę, zostańmy w domu – mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

Poza 2 osobami, u których koronawirusa potwierdzono badaniami laboratoryjnymi, 5 osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ponadto 102 osoby są objęte kwarantanną, a 65 osób przebywa pod obserwacją epidemiologiczną.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: