Wiertarko-wkrętarka dla profesjonalistów i nie tylko

Są przydatne w pracy zawodowej, ale nie tylko. Często używa się ich podczas domowych remontów, a i w warsztacie majsterkowicza nie będą leżały bezużyteczne. Wiertarko-wkrętarki warto mieć, a w przypadku profesjonalistów należy mieć pod ręką. Najlepiej, jeśli są to urządzenia skuteczne, trwałe i niezawodne.

- R E K L A M A -

Wygodna akumulatorowa wiertarko-wkrętarka

Komfortową opcją będzie na pewno akumulatorowa wiertarko-wkrętarka. Wbudowany akumulator sprawia, że nie trzeba szukać źródła zasilania, a także dla osób, którym przeszkadzają kable, będzie to optymalne narzędzie pracy. Oczywiście warto korzystać z jakościowej i wydajnej wiertarko-wkrętarki. Czyli jakiej? Zacznijmy od cechy, na którą zwróciliśmy już uwagę, czyli akumulatora. Efektywna praca oznacza w tym przypadku fakt, że bateria wytrzyma odpowiednią ilość czasu, a ewentualne ładowanie trwa stosunkowo krótko. Oczywiście warto używać narzędzia, w którym znajduje się wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować dalszą pracę. W przypadku sprzętu, który pełni dwie, a nawet więcej funkcji, komfort jest gwarantowany przez łatwość zmiany, na przykład z wiercenia na wkręcanie. Najlepiej, jeśli można to wykonać bez użycia narzędzi.

Kolejny istotny element, który wpływa na komfort i skuteczność pracy, to możliwość zamontowania nasadki kątowej, dzięki której można ustawić kąt, pod jakim pracuje się w trudno dostępnych miejscach. W przypadku powierzchni mało doświetlonych przydatny jest strumień światła wypływający z urządzenia.

- R E K L A M A -

Na wygodę użytkowania akumulatorowej wiertarko-wkrętarki wpływa też jej kształt i waga oraz uchwyt. Ułatwiają one na przykład pracę nad głową albo wiercenie lub wkręcanie w trudno dostępnych miejscach. Poza tym możliwość przymocowania kompaktowego i stosunkowo lekkiego urządzenia do paska sprawia, iż możemy z niego skorzystać w dowolnej chwili. Praktycznym rozwiązaniem w przypadku wkręcanie jest także miejsce na umieszczenie kilku bitów.

W pracy ważna jest moc


Szukając odpowiedniej wiertarko-wkrętarki warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Od niej zależy bowiem, do czego będzie można wykorzystać sprzęt. Im twardszy materiał, na jakim mamy pracować, tym wymagana wyższa moc. Regulacja momentu obrotowego gwarantuje precyzję wkręcania, natomiast kilkubiegowa przekładnia zapewnia różnorodność w zakresie liczby obrotów na minutę, co wpływa na szybkie i skuteczne wiercenie. Dobry silnik w przypadku tego rodzaju sprzętu również ma kolosalne znaczenie. To od niego bowiem zależy między innymi, jak długo będzie nam służyła nasza akumulatorowa wiertarko-wkrętarka.

Wybór odpowiedniej wiertarko-wkrętarki daje więc gwarancję, że urządzenie będzie skuteczne i poradzi sobie w różnych warunkach. Poręczne uchwyty i niska waga zapewnią komfort pracy, a wytrzymały silnik oraz mocna bateria zagwarantują odpowiednią moc oraz żywotność sprzętu.

- R E K L A M A -

 

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: