reklama
reklama

Wiktorek z Kutna musi przejść ważną operację. Rodzice proszą o pomoc

Wiktorek ma trzy latka i od trzech lat nie przespał całej nocy! Budzi się z płaczem i łapie za bolące stópki. Wszystkiemu winna jest wrodzona wada stóp końsko–szpotawych. Rodzice Wiktorka z Kutna zwracają się z prośbą o pomoc!

Ten uśmiechnięty chłopczyk to Wiktor. Jest bardzo wesołym i uczuciowym chłopcem, pełnym energii. Mogłoby się wydawać, że nic mu nie dolega, że brak mu zmartwień… Niestety, rzeczywistość jest okrutna.

Zrzutka jest założona w celu uzbierania środków na dalsze leczenie trzyletniego Wiktorka – urodzonego z wrodzoną wadą stóp końsko–szpotawych.

- R E K L A M A -

LINK DO ZRZUTKI DLA WIKTORKA

– Cała ciąża przebiegała prawidłowo. Podczas jednego badania prenatalnego, okazało się, że Wiktor ma krzywe obie stopy. Żaden z lekarzy nie potrafił powiedzieć, czy nasz synek będzie chodzić i czy będzie w pełni sprawny. Wiktor po urodzeniu przeszedł tenotomię (przecięcie ścięgna Achillesa) po której miał założony gips na obie nogi. Nieustannie walczyliśmy z powstałymi ranami na stopach. Nie znaliśmy tej choroby, nikt nie potrafił nam pomóc. Nie wiedzieliśmy jak ratować naszego synka i gdzie szukać pomocy – relacjonują rodzice Wiktorka.

- R E K L A M A -

Jak mówią, później trafili na dobrą duszę, która podpowiedziała im, gdzie mogą szukać pomocy. Teraz Wiktor jest leczony metodą Ponsetiego. Musi cały czas spać w nocy w butach korekcyjnych Mitchella, a obecnie buty zostały zmienione na ADM (Abduction Dorsiflexion Mechanism)

– Wiktor od 3 lat nie przespał całej nocy! Każdej nocy budzi się z płaczem i łapie się za bolące go stopy, musimy zdjąć na chwilę buty, aby potem ponownie je założyć jak zaśnie. Do tej pory robiliśmy wszystko, aby nasz synek mógł biegać i cieszyć się dzieciństwem jak inne zdrowe dzieci – mówią rodzice chłopczyka.

- R E K L A M A -

LINK DO ZRZUTKI DLA WIKTORKA

Na co zbierane są pieniądze?

Po ostatniej wizycie doktor podjął decyzję, że niezbędna jest operacja PTT Posterior Tibialis Tendon (Przeniesienie ścięgna mięśnia piszczelowego tylniego) i został wystawiony kosztorys operacji.

Jest to operacja całkowitego przeniesienia ścięgna mięśnia piszczelowego na inny mięsień, dzięki której Wiktora stopy nie będą skręcały do środka. Po operacji będą zakładane i zmieniane gipsy przez okres 6 tygodni. Po ostatnim gipsie dla Wiktora rodzice będą musieli zakupić buty ADM.

Szpital, w którym odbędzie się operacja znajduje się w Austrii, 700 km od domu Wiktorka.

– Potrzebujemy funduszy na operację i wszystkie koszty z nią związane (zmianę gipsu, wykupienie leków, wypożyczenie wózka inwalidzkiego, opłacenie tłumacza, dojazd, zakwaterowanie, zakupienie kolejnych butów ADM). Niestety koszty z tym związane znacznie przerosły nasze możliwości, dlatego prosimy Was o pomoc. Każda złotówka jest szansą na postawienie kroku zdrowymi stópkami Wiktorka! – proszą o pomoc rodzice Wiktorka.

LINK DO ZRZUTKI DLA WIKTORKA

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: