Wiwat Maj, 3 Maj! Kutno świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji [ZDJĘCIA]

Wiwat Maj, 3 Maj! Dziś w Mieście Róż odbyły się patriotyczne obchody związane ze Świętem Narodowym 3 Maja. Było radośnie i biało-czerwono.

- R E K L A M A -

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca mszą za Ojczyznę. Udział w niej wzięli mieszkańcy, samorządowcy, harcerze i przedstawiciele różnych instytucji. Obecne były także Pododział Honorowy Hufca ZHP Hufiec Kutno, Orkiestra Gminy Kutno i wiele pocztów sztandarowych.

Po mszy, uczestnicy patriotycznych obchodów dumnie przemaszerowali przez Pl. Wolności, ul. Królewską, Pl. Piłsudskiego i ul. Witosa, aż dotarli do Parku Traugutta, gdzie miejsce miały kolejne punkty obchodów.

Tam na specjalnie przygotowanej scenie, w otoczeniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej głos zabrał prezydent Zbigniew Burzyński. Później rozpoczęły się występy kutnowskich dzieci i młodzieży, a także nowość – patriotyczny piknik rodzinny połączony z kutnowskim piknikiem organizacji pozarządowych.

- R E K L A M A -

– Serdecznie witam wszystkich zgromadzonych w Parku Traugutta, gdzie wspólnie możemy dzielić radość i dumę w to piękne polskie święto Konstytucji 3 maja. Święto narodowe, podczas którego oddajemy hołd i wielki szacunek naszym przodkom, twórcom swoistego testamentu patriotyzmu i troski o przyszłość ojczyzny. Od dwóch lat nasze patriotyczne świętowanie odbywa się w cieniu wydarzeń za wschodnią granicą. Ale to właśnie z tych powodów doceniamy jeszcze bardziej znaczenie i wymowę naszych świąt majowych, dnia flagi Rzeczypospolitej Polskiej i święta Konstytucji 3 Maja. Po 232 latach wciąż dają nam powody do patriotycznej radości i satysfakcji. Ale budzą też poczucie troski i odpowiedzialności za przyszłe losy ojczyzny – mówił do tłumnie zgromadzonych kutnian Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Zdjęcia: Łukasz Stasiak/UM Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: