Wiadomości KutnoNa sygnaleWizyta maluchów na komisariacie policji. Dzieci zapoznały się z "Jumą"

Wizyta maluchów na komisariacie policji. Dzieci zapoznały się z „Jumą” [ZDJĘCIA]

Maluchy z przedszkola w Nowem odwiedziły policjantów z Komisariatu Policji w Krośniewicach. W trakcie spotkania miały okazję zapoznać się z pracą funkcjonariuszy oraz obejrzeć ich miejsce pracy.

- Reklama -

Specjalnie przygotowaną dla nich niespodzianką było spotkanie z czworonożnym funkcjonariuszem – Jumą i jego przewodnikiem. Była to niezapomniana wizyta!

- Reklama -

Z inicjatywy dzielnicowego asp.sztab. Kacpra Winklera Komisariat Policji w Krośniewicach odwiedziły dzieci z przedszkola w Nowem. Każde takie spotkanie jest świetną okazją do przekazania cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, ale też pokazania, że policjant jest osobą do której w każdej sytuacji można się zwrócić z prośbą o pomoc i nie należy się go bać.

Spotkanie odbyło się 5 października 2022 roku. Maluchy w trakcie wycieczki miały okazję zapoznania się z miejscem pracy policjantów. Atrakcji nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnych radiowozów w których przedszkolaki mogły się poczuć jak prawdziwi policjanci.

- Reklama -

— Dzielnicowy przygotował również dla najmłodszych niespodziankę. Tego dnia do komisariatu zawitał przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem Jumą. Policjant opowiedział dzieciom o szkoleniu piesków i jakie są zadania Jumy w służbie. Nie zabrakło również pytań na które funkcjonariusze odpowiadali z uśmiechem — mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: