reklama
reklama

Wizyta wiceministra Rzymkowskiego w Dąbrowszczaku. Kontrowersje wokół uszkodzonego dachu

W poniedziałek I LO im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie odwiedził wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Podczas konferencji prasowej oberwało się władzom powiatu kutnowskiego.

Wczoraj wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski odwiedził I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Uczestniczył w prezentacji monitora interaktywnego, który może być wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna podczas różnych zajęć lekcyjnych. Sprzęt pozwoli na unowocześnianie procesu dydaktycznego oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Rozmawiał także ze społecznością szkolną na temat bezpieczeństwa Polski oraz działań na rzecz uchodźców.

- R E K L A M A -

Ponadto przed gmachem szkoły odbyła się konferencja prasowa, podczas której T. Rzymkowski miał sporo obiekcji do władz powiatu. Jego zdaniem, nie uczyniono wszystkiego, aby naprawić dach „Dąbrowszczaka” po ostatnich nawałnicach i matury zamiast na sali gimnastycznej, odbędą się w mniej komfortowych warunkach, w salach lekcyjnych. Wiceminister mówił także, że starostwo miało nie życzyć sobie jego wizyty w „Dąbrowszczaku”.

Władze powiatu mają ustosunkować się do słów wiceministra dziś podczas konferencji prasowej, jaką zaplanowano w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

Uszkodzony dach w „Dąbrowszczaku” / fot. archiwum
fot. MEiN

fot. MEiN
fot. fb/Tomasz Rzymkowski
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: