REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Wizyta wiceministra Rzymkowskiego w Dąbrowszczaku. Kontrowersje wokół uszkodzonego dachu

W poniedziałek I LO im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie odwiedził wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Podczas konferencji prasowej oberwało się władzom powiatu kutnowskiego.

poniżej dalsza część artykułu

Wczoraj wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski odwiedził I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Uczestniczył w prezentacji monitora interaktywnego, który może być wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna podczas różnych zajęć lekcyjnych. Sprzęt pozwoli na unowocześnianie procesu dydaktycznego oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Rozmawiał także ze społecznością szkolną na temat bezpieczeństwa Polski oraz działań na rzecz uchodźców.

Ponadto przed gmachem szkoły odbyła się konferencja prasowa, podczas której T. Rzymkowski miał sporo obiekcji do władz powiatu. Jego zdaniem, nie uczyniono wszystkiego, aby naprawić dach „Dąbrowszczaka” po ostatnich nawałnicach i matury zamiast na sali gimnastycznej, odbędą się w mniej komfortowych warunkach, w salach lekcyjnych. Wiceminister mówił także, że starostwo miało nie życzyć sobie jego wizyty w „Dąbrowszczaku”.

poniżej dalsza część artykułu

Władze powiatu mają ustosunkować się do słów wiceministra dziś podczas konferencji prasowej, jaką zaplanowano w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

Uszkodzony dach w „Dąbrowszczaku” / fot. archiwum
fot. MEiN

fot. MEiN
fot. fb/Tomasz Rzymkowski
reklama

Warto przeczytać:

reklama