reklama
reklama

Wjechał na torowisko na czerwonym świetle. Teraz musi zapłacić 2 tys. złotych!

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednym z przejazdów kolejowych w Kutnie. Kierowca wjechał na torowisko pomimo czerwonego światła i został za to ukarany wysokim mandatem. Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

Kierowca volkswagena nie zastosował się do sygnalizatora nadającego czerwone światło na przejeździe kolejowym. Otrzymał mandat 2000 złotych i 6 punktów karnych. „Przypominamy, że pomimo, iż zapory podnoszą się z kilkunastosekundowym wyprzedzeniem względem nadawania sygnału zakazującego wjazdu na przejazd, to czerwone światło nadal zabrania kierującym wjazdu na ten przejazd” – komentują policjanci.

- R E K L A M A -

Zdarzenie miało miejsce na strzeżonym przejeździe kolejowym w Kutnie przy ul. Jesiennej 17 marca 2022 roku około godziny 11.00. Kierowca volkswagena caddy po podniesieniu zapor przejechał przez tory kolejowe przy nadal zapalonym świetle czerwonym. Mundurowi widząc to niebezpieczne zachowanie zatrzymali do kontroli kierowcę. 50-letni mieszkaniec Kutna za tak nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymał 6 punktów karnych.

„Apelujemy do kierujących i pieszych o rozwagę na przejazdach kolejowych oraz respektowanie obowiązujących przepisów. Przypominamy, że pomimo faktu, iż zapory podnoszą się z kilkunastosekundowym wyprzedzeniem względem nadawania sygnału zakazującego wjazdu na przejazd, to czerwone światło nadal zabrania kierującym wjazdu na ten przejazd” – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(Źródło: KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: