reklama
reklama

Wkrótce Dzień Sołtysa w powiecie kutnowskim. Trwają przygotowania [ZDJĘCIA]

Od 2019 roku powiat kutnowski wyróżniał sołtysów podczas dożynek. W tym roku szykuje się zupełna nowość. Już za 8 dni, odbędzie się wydarzenie w Muzeum-Zamku w Oporowie – Dzień Sołtysa! Będzie to niezwykłe wydarzenie z wyjątkowymi atrakcjami.

- R E K L A M A -

– Dzień Sołtysa to wyjątkowe święto, podczas którego dziękujemy sołtysom za ich ciężką pracę na rzecz naszych społeczności. U nas w Muzeum – Zamku w Oporowie również szykujemy się do uczczenia tej okazji. To będzie wspaniała okazja, by poznać się lepiej i celebrować wspaniały dzień z naszymi sołtysami – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

Szczegóły wydarzenia zostały omówione podczas spotkania w Muzeum-Zamku w Oporowie, z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Panem Dawidem Mazurkiewiczem Dyrektorem Departamentu Promocji.

- R E K L A M A -

Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa”. Naszymi partnerami są także Animex, Młyn A&S Jujka, Bar u Bogusi oraz Muzeum-Zamek w Oporowie.

– Wystąpią zespoły ludowe z terenu Powiatu Kutnowskiego, wręczymy medale sołtysom o najdłuższej kadencji oraz rozstrzygniemy konkurs ,,Najpiękniejsze Ekologiczne Sołectwo”. Mamy zaszczyt spotkać się z sołtysami wytypowanymi przez Wójtów i Burmistrzów z całego Powiatu Kutnowskiego. Na zakończenie przedstawimy sołtysów o najdłuższej kadencji w Powiecie Kutnowskim. Dodatkowo wydarzenie uświetni występ Mateusza Mijala znanego z hitów takich jak „Niech się ludzie śmieją”, „W Zakopanem Cię poznałem” czy „Za to co mam”. – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– Dzień Sołtysa obchodzimy 11 marca i to właśnie wtedy w Muzeum – Zamku w Oporowie spotykamy się z nimi, by świętować, nagrodzić i podziękować za ciężką pracę na rzecz innych, na rzecz mieszkańców sołectw. W programie także mamy występ czterech zespołów ludowych – dodaje Magdalena Marciniak Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

– Niezmiernie mi miło, że razem z Powiatem Kutnowskim organizujemy Dzień Sołtysa w tak pięknym miejscu, jakim jest Muzeum-Zamek w Oporowie. To świetna okazja, by poznać się, celebrować i podziękować sołtysom za ich ciężką pracę jaką wykonują dla społeczeństwa – mówi Zbigniew Linkowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Przedstawiamy program:

12:00 – Rozpoczęcie i przywitanie gości

12:15 – Gwiazda wydarzenia – Mateusz Mijal!

13:15 – Występ zespołów ludowych: „Klonowianki” oraz „Strzelce”

14:30 – Przerwa kawowa

15:00 – Rozstrzygnięcie konkursu ,,Najpiękniejsze Ekologiczne Sołectwo”

15:45 – Występ zespołów ludowych: Zespół „RETRO” – Wierzbie oraz „Krzyżanówek”

17:15 – Wręczenie medali dla sołtysów o najdłuższej kadencji

18:15 – Wyłonienie sołtysa o najdłuższej kadencji w Powiecie Kutnowskim

18:30 – Poczęstunek

19:30 – Zakończenie.

Repertuar:

„Klonowianki” – Samotny leśny kwiat”, „Jak dobrze tym żonom”, „Nie siadaj, nie gadaj”, „Zielony mosteczek”, „Wiśnie, czereśnie” i „Heca, kieca”.

Strzelce –  „Jak ja wyszłam z karczemki”, „Kareta złota”,  „Tutaj, tutaj”,  „W zielonym gaju”,  „Stoi Andzia”, „Życie jest muzyką”.

Krzyżanówek – „Na Zamku”, „Jechali furmani”, „Kurka”, „Tokaj”, „Jadę z Cyganami”, „Witeczek”.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: