Wiadomości KutnoSzkolnePrzed nami Pierwsza Kutnowska Konferencja na temat mutyzmu wybiórczego

Przed nami Pierwsza Kutnowska Konferencja na temat mutyzmu wybiórczego

W ten weekend w Kutnie odbędzie się Pierwsza Kutnowska Konferencja na temat mutyzmu wybiórczego. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o tym zaburzeniu, z którym na co dzień żyje część społeczeństwa.

- Reklama -

Mutyzm wybiórczy to zaburzenie, z którym na co dzień żyje część społeczeństwa. Prawidłowa diagnoza ułatwia funkcjonowanie takiej osoby. Jednak wiele zależy także od ludzi, z którymi taka jednostka ma kontakt.

- Reklama -

Ważna jest postawa każdego człowieka – tworzącego relację lub biorącego udział w procesie kształcenia, ale także takiego tylko raz spotkanego w ciągu całego życia. Otoczenie osób z mutyzmem selektywnym nawet nieświadomie może pomóc w postawieniu kolejnego kroku na drodze wychodzenia z zaburzenia, ale także może przyczynić się do pogłębienia wykształconych cech mutystycznych.

Jak mówi Magdalena Mordzak, organizator konferencji, w naszej lokalnej społeczności Miasta Kutno i Powiatu Kutnowskiego jest potrzeba głośnego powiedzenia czym jest mutyzm wybiórczy, jest potrzeba docierania do różnych grup społecznych, a także jest potrzeba stanowczej postawy samorzecznika.

- Reklama -

Październik jest miesiącem świadomości mutyzmu wybiórczego. Z tej okazji zapraszamy na szczególne wydarzenie – Pierwszą Kutnowską Konferencję Na Temat Mutyzmu Wybiórczego, która odbędzie się 22 października 2022 w godz. 13:00 – 19:30 w dużej auli Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie (ul. Lelewela 7). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja będzie składała się z dwóch części:

– Wykład na temat komunikacji niewerbalnej ….czyli kilka słów o głównej formie komunikacji osób z mutyzmem selektywnym.

– Wystąpienia specjalistów w obszarze mutyzmu wybiórczego. Swoją wiedzą i swoim doświadczeniem podzielą się:

  • logopeda,
  • nauczyciel i dyrektor szkoły,
  • psycholog,
  • terapeuta integracji sensorycznej,
  • rodzice dziecka z mutyzmem wybiórczym,
  • samorzecznik w obszarze tego zaburzenia
    … czyli możliwość teoretycznego i praktycznego poznania mutyzmu wybiórczego.

– Na konferencję zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym zaburzeniem – także osoby spoza naszego regionu. Wydarzenie organizuję jako osoba prywatna, jako samorzecznik w obszarze mutyzmu wybiórczego – Magdalena Mordzak. Zachęcam lokalne stowarzyszenia i fundacje oraz przedsiębiorców do włączenia się w przygotowanie tej konferencji. Razem działajmy, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom z mutyzmem wybiórczym. Nie wiesz z iloma osobami z mutyzmem wybiórczym masz kontakt w swoim życiu… Przyjdź na konferencję i dowiedz się więcej o tym zaburzeniu – mówi Magdalena Mordzak, organizator Pierwszej Kutnowskiej Konferencji na temat mutyzmu wybiórczego.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: