reklama
reklama

Wkrótce początek ferii zimowych. Policjanci rozmawiają z uczniami [ZDJĘCIA]

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystając z ostatnich dni pobytu najmłodszych dzieci w szkole przed feriami, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krośniewicach zainicjował spotkanie profilaktyczne z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego dla uczniów na temat bezpieczeństwa.

– Mundurowi podczas spotkań przypominają uczniom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Szczególną uwagę zwracają na niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Funkcjonariusze utrwalają wśród najmłodszych znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady korzystania z nich – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Rozmawiają także, o zagrożeniach w Internecie i kontaktach z osobami obcymi. Informują o roli jaką pełnią odblaski zwracając uwagę, iż każdy, nie tylko dziecko powinien dla własnego bezpieczeństwa posiadać na odzieży chociaż mały odblask, szczególnie jeśli w porze wieczorowo – nocnej porusza się po drogach.

Kutnowscy policjanci wspólnie z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Krośniewicach 7 lutego odwiedzili Szkołę Podstawową w Dąbrowicach. Kolejne spotkania z dziećmi przed nami. Podczas ferii zimowych policjanci będą również spotykać się z dziećmi, które korzystają ze zorganizowanych form wypoczynku na terenie powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

(Źródło: KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: