reklama
reklama

Wkrótce ruszy budowa nowej firmy w strefie ekonomicznej w Kutnie

W Urzędzie Miasta Kutna odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Newly Weds Foods Poland - Panem Dariuszem Świerczyńskim. Amerykańska firma, która jesienią ubiegłego roku nabyła grunty w Kutnowskiej Strefie Przemysłowej, już wkrótce rozpocznie budowę zakładu przetwórstwa spożywczego przy ulicy Ekonomicznej w Kutnie.

Celem spotkania, którego współorganizatorem na prośbę Newly Weds Foods Poland był Urząd Miasta Kutno, było zapoznanie przybyłych gości z nowym inwestorem, planowaną przez niego inwestycją oraz harmonogramem przedsięwzięcia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kutnie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kutnie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie, oraz wójtowie sąsiednich gmin.

- R E K L A M A -

Newly Weds Foods to światowy lider w produkcji panierek do żywności, przypraw, sosów i dodatków funkcjonalnych dla wiodących i uznanych marek, których produkty dostępne są zarówno w sieciach handlowych, jak i w restauracjach segmentu QSR. Amerykańska firma posiada prawie 30 zakładów produkcyjnych na całym świecie, a jej produkty trafiają do klientów w ponad 90 krajach. Zatrudnienie we wszystkich zakładach przekracza 3300 osób.

Zakład w Kutnie powstanie na działce o powierzchni 8 ha i zajmie powierzchnię 13.500 m2. Planowany termin uruchomienia fabryki w Kutnie to lipiec 2023 r. Na początku działalności zatrudnienie wyniesie ponad 70 osób.

- R E K L A M A -

Cieszymy się, że w tym trudnym czasie zawirowań geopolitycznych w Europie, pojawi się w naszym mieście kolejny inwestor, dzięki któremu powstaną atrakcyjne miejsca pracy. Firma Newly Weds Foods dołącza do licznego grona firm z branży rolno-spożywczej działających w Kutnie. To ważne, bo doświadczenia ostatnich 2-3 lat pokazują, że jest to branża niezwykle odporna na zmienną koniunkturę gospodarczą – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent miasta.

źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: