reklama
reklama
reklama
reklama

Wkrótce „Spotkania z Historią”. W Kutnie pojawią się znane osobistości

Już w listopadzie VII edycja „Spotkań z Historią” w Kutnie. Zaproszenie do udziału w „Spotkaniach” przyjęły znane osobistości takie jak Sławomir Koper, Chris Niedenthal i Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

- R E K L A M A -

Sławomir Koper, autor wielu publikacji o tematyce historycznej, wygłosi wykład zatytułowany „Elity intelektualne i artystyczne II RP”. Zapraszamy 5 listopada o godz.15:00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

Zaproszenie Muzeum Regionalnego przyjął Chris Niedenthal. Światowej sławy fotograf, fotoreporter, korespondent, zdobywca prestiżowej nagrody World Press Photo w 1986 roku. Jako pierwszy, wraz z Michaelem Dobbsem, sfotografował strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Swoje zdjęcia publikował na okładkach m.in. „Time’a” i „Newsweeka”. Fotograf odwiedzi Kutno 6 listopada o godz. 17:00, a spotkanie odbędzie się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Serdecznie zapraszamy.

- R E K L A M A -

Wśród zaproszonych gości jest ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski. Spectrum zainteresowań i działalności Duchownego jest bardzo szerokie. Popularyzuje wiedzę o historii i kulturze Ormian. Upamiętnia ludobójstwo dokonane przez UPA na Kresach. Działa jako prezes Fundacji im. Brata Alberta. Organizuje konwoje humanitarne. To także historyk kościoła i poeta. W przeszłości uczestnik opozycji antykomunistycznej.
Wykład księdza Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego rozpocznie się 15 listopada o godz. 17:00 w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: