reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

Władze gminy Kutno oddały hołd braciom Górskim (ZDJĘCIA)

Od złożenia kwiatów na mogiłach braci Górskich rozpoczęła się II Odyseja Napoleońska w gminie Kutno. Teraz przed mieszkańcami wiele atrakcji, które potrwają przez cały weekend.

- R E K L A M A -

Dziś, 14 lipca delegacja w składzie Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Sekretarz Gminy Kutno Jacek Saramonowicz, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kutno Liliana Urbańczyk Wójcik i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego Piotr Czerbniak złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze na mogiłach braci Górskich – pułkownika Antoniego Górskiego na cmentarzu przykościelnym w Strzegocinie i pułkownika Franciszka Górskiego na cmentarzu parafialnym w Łąkoszynie.

Gmina Kutno na swojej stronie internetowej zamieściła rys historyczny dotyczący braci Górskich i ich udziału w kampaniach napoleońskich 1812-1813, który przygotował Jacek Saramonowicz.

- R E K L A M A -

W ten sposób rozpoczęła się II Odyseja Napoleońska. Przed nami jeszcze wiele interesujących wydarzeń na, które serdecznie zapraszamy. Pełny program II Odysei Napoleońskiej można znaleźć TUTAJ.Nie przegap: