reklama

Władze i mieszkańcy powiatu kutnowskiego obejrzeli inscenizację Bitwy pod Grunwaldem [ZDJĘCIA]

Wyjazd na 25 edycję Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem organizowany przez Stowarzyszenie Historyczne Trzy Wieże, razem ze Starostwem Powiatowym w Kutnie i Młodzieżowym Domem Kultury w Kutnie już za nami. Pomimo deszczowej pogody, wydarzenie zgromadziło mnóstwo uczestników.

- R E K L A M A -

Wycieczka odbyła się w sobotę 16 lipca, by uczestnicy mogli zobaczyć XXV Inscenizację Bitwy pod Grunwaldem, a następnie III Turniej Bardów – Benefis zespołu, a zwieńczeniem, wycieczki był przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

W programie wycieczki było również zwiedzanie licznych punktów rzemieślniczych, kramów oraz obozów rycerstwa Polskiego i Krzyżaków, dodatkowo obserwacja przygotowań i przemarszu wojsk na pole bitwy! W wyjeździe wzięło udział 120 osób.

- R E K L A M A -

Oprócz mieszkańców Powiatu Kutnowskiego na wyjeździe obecni byli też: Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego; Marek Kubasiński, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego; Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego; Bartosz Serenda, Radny Rady Powiatu Kutnowskiego; Marek Drabik, Radny Powiatu Kutnowskiego oraz Dorota Dąbrowska, Wójt Gminy Dąbrowice.

– Wyjazd był niezapomnianym przeżyciem i niesamowitą lekcją historii dla wszystkich. Bardzo się cieszę, że zebraliśmy tak liczną grupę chętnych – mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego

- R E K L A M A -

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem po raz pierwszy odbyła się w 1997 roku. Co roku na polach pod Grunwaldem spotykają się rekonstruktorzy oraz miłośnicy średniowiecza z całego świata.

Około 1,2 tys. miłośników średniowiecza odegrało rolę rycerstwa spod Grunwaldu.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: