Władze Kutna chcą przebudować basen w „Dziewiątce”. Mowa nawet o 8 mln złotych

Władze Kutna mają w planach generalny remont basenu w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Obiekt obecnie jest wyłączony z użytku. Przy założeniu ewentualnej renowacji części szkoły, inwestycja może wynieść nawet 8 milionów złotych.

- R E K L A M A -

O sprawie związanej z basenem w „Dziewiątce” mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna. Jak podkreślił, „to temat, który pojawia się wśród rodziców i społeczności szkolnej i budzi dość duże zainteresowanie”.

– Stan basenu jest taki, że nie może funkcjonować i wymaga generalnego remontu. Ale przeprowadzenie takiego remontu ma sens tylko wtedy, gdy połączymy go z modernizacją całego obiektu. Może to obejmować wymianę całej aparatury, remont niecki i całego zaplecza sportowego. Chcielibyśmy również wprowadzić nowocześniejsze sposoby zarządzania energię czyli fotowoltaikę i pompy ciepła – wyliczał Zbigniew Wdowiak.

- R E K L A M A -

Zastępca prezydenta Kutna mówił, że to „poważna modernizacja, która może być sfinansowana ze środków zewnętrznych”.

– Dlatego czekamy na KPO lub na środki unijne. Przy minimalnym programie [modernizacji] może to być koszt 3 mln złotych, zaś gdyby udało się całkowicie zmodernizować obiekt, to inwestycja może być na poziomie nawet 8 mln złotych – mówił Wdowiak.

- R E K L A M A -

Wiceprezydent Miasta Róż zaapelował do rodziców o wyrozumiałość i zapowiedział, że w tym roku gotowy będzie projekt dotyczący wielkiej inwestycji w „Dziewiątce”.

– W tym roku będzie gotowy projekt, a w przyszłym roku będziemy gotowi, aby wystartować o środki zewnętrzne – mówił Z. Wdowiak.

Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna, mówił o planach związanych z remontem „Dziewiątki”
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: