reklama

Władze powiatu przekazały sprzęt kutnowskim strażakom – ZDJĘCIA

Dziś odbyło się przekazanie sprzętu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie! Sprzęt przekazali Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego na ręce bryg. Dariusza Lusy Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie.

- R E K L A M A -

– Przekazaliśmy dziś na rzecz Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej dwa nowoczesne fantomy, które staną się nieocenioną pomocą oraz narzędziem do prowadzenia szkoleń, a także akcji edukacyjnych z zakresu resuscytacji. Dzięki tej inicjatywie naszym strażakom umożliwiono prowadzenie realistycznych symulacji, które z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu gotowości udzielania pierwszej pomocy przez naszych kutnowskich strażaków. Jest to kolejne działanie, które prowadzimy jako Powiat Kutnowski w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Kutnowskiego – mówił Daniel Kowalik Starosta Kutnowski.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dziś przekazaliśmy nowoczesny sprzęt Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie do szkoleń z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ten sprzęt będzie doskonale służył strażakom OSP podczas szkoleń. Ja takie szkolenie skończyłem w ubiegłym roku i uczyliśmy się na dawnych fantomach, a teraz są nowoczesne, dzięki, którym młodzi strażacy lepiej przyswoją wiedzę. Mam nadzieję, że nauka na nowoczesnych fantomach będzie bardzo pomocna przy ratowaniu życia. – mówił Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– Sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków OSP z całego Powiatu Kutnowskiego. Jest to fantom osoby dorosłej z możliwością monitorowania wykonywanych czynności przez ćwiczącego oraz fantom niemowlaka do nauki zadławień i prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W imieniu Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie bardzo dziękuję Całemu Zarządowi Powiatu Kutnowskiego – mówił Krzysztof Orłowski Oficer Prasowy PSP w Kutnie.

(Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: