Władze szykują się do zimy. Kto odśnieży miejskie i powiatowe drogi?

Choć za oknem jesienna aura, to już za niecały miesiąc powitamy kalendarzową zimę. Postanowiliśmy sprawdzić, jak do ewentualnego załamania pogody i opadów śniegu przygotowane jest miasto i starostwo.

- R E K L A M A -

Jak informuje biuro prasowe UM Kutno, zimowym utrzymaniem ulic w naszym mieście zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowlano–Produkcyjne TRAKT. Umowę zawarto 19 stycznia 2018 roku i trwać będzie ona do 31 grudnia 2020 roku. Łączne cena brutto za usługę to 2 026 351,72 złotych.

Wykonawca dysponuje sprzętem, który bez problemu ma poradzić sobie z ewentualnym atakiem zimy. W gotowości czekają trzy pojazdy z zamontowanym pługiem oraz możliwością rozsypywania soli drogowej, cztery ciężkie ładowarki czołowe z zamontowanym pługiem, a także ładowarki i samochody ciężarowe. Nad stanem dróg całodobowo czuwać będzie dyżurny dyspozytor–koordynator.

- R E K L A M A -
reklama

W starostwie z kolei czekają na rozstrzygnięcie przetargu. Jak się okazuje, tegoroczna Akcja Zima pochłonie więcej pieniędzy, niż początkowo zakładano. Dlaczego?

W dniu 31 października bieżącego roku został ogłoszony przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2019/2020. Powiat Kutnowski początkowo zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 576 tys. złotych brutto. Po otwarciu ofert okazało się, że ceny zaproponowane przez oferenta są wyższe. Zarząd Powiatu podjął decyzję o zwiększeniu środków na Akcję Zima do łącznej kwoty 700.834 zł brutto. W chwili obecnej trwa procedura badania złożonej oferty mające na celu zawarcie umowy z wyłonionym oferentem – poinformował nas starosta Daniel Kowalik.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: