reklama
reklama
reklama
reklama

Włamał się na konto i ukradł 2 tysiące zł. Wcześniej pomagał poszkodowanemu

Policjanci zatrzymali 46-latka i przedstawili mu zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu. Podejrzany posługując się skradzioną kartą bankomatową uszczuplił konto prawowitego właściciela o ponad 2 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2022 roku policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o kradzieży karty bankomatowej, przy użyciu której sprawca włamał się na konto właściciela kradnąc ponad 2 tysiące złotych.

- R E K L A M A -

Włamywaczem miał być 46-latek, który od ponad pół roku pomagał jej prawowitemu właścicielowi w prowadzeniu gospodarstwa. Jak się okazało miał on znać kod pin do karty, gdyż robił wcześniej przy jej użyciu, za zgodą właściciela zakupy. Podejrzany po tym jak wykorzystał zaufanie gospodarza zniknął wraz z kartą i pieniędzmi z konta.

10 lutego 2022 roku policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego na terenie powiatu kutnowskiego. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu przyznał się do wszystkich sześciu zarzutów kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Policjanci przypominają, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, a przede wszystkim kod pin. Nasza nieuwaga, a tak jak w tym przypadku zaufanie może bardzo szybko zostać wykorzystane. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie zlecaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.

(Źródło: KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: