reklama
reklama

Włamania do kutnowskich przedszkoli. Skradziono pieniądze. UM Kutno komentuje

Nieznany sprawca włamał się do dwóch kutnowskich przedszkoli. W nocy z 10 na 11 marca włamano się do Przedszkola Miejskiego nr 8 i do Przedszkola Miejskiego nr 15. Sprawca działał w ten sam sposób w obu przypadkach. Najpierw wyłamał drzwi balkonowe w pomieszczeniach znajdujących się przy tarasach, a później kierował się do sekretariatów.

W obu przypadkach włamywacz sforsował podwójne drzwi zabezpieczające sekretariat oraz pancerną szafę, kasę, sejf i metalowe  kasetki, w których przechowywana jest gotówka. Sprawca ukradł pieniądze przetrzymywane w obu placówkach. Podczas włamania uszkodzonych zostało w sumie sześć skrzydeł drzwiowych.

- R E K L A M A -

Nie odnotowano natomiast włamania do przedszkolnego sprzętu komputerowego, ani ataku na dane personalne dzieci czy rodziców. Nie zostały skradzione żadne dokumenty urzędowe. 

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi kutnowska policja, która w piątek prowadziła czynności z udziałem specjalnie przeszkolonego psa tropiącego przywiezionego do Kutna z Łowicza. 

- R E K L A M A -

Warto podkreślić, że miejskie szkoły, przedszkola i żłobek objęte są ubezpieczeniem mienia, systemem od wszelkiego rodzaju ryzyka w tym od kradzieży z włamaniem i rabunku.

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: