Właściciel bestialsko zabił psa. Zwierzę wisiało na ogrodzeniu

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 30-latka, który na początku lutego 2021 roku powiesił psa. Podejrzany usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Na początku lutego 2021 roku policjanci zostali zaalarmowani, że w pobliżu działek przy ulicy Zachodniej w Łęczycy na ogrodzeniu wisi pies. Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi, potwierdzając zgłoszenie. Niestety zwierzę było już martwe.

Aby ustalić czy zdarzenie miało charakter kryminalny sprawą zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Decyzją Prokuratora zwierzę zostało zabezpieczone do badań. Kryminalni pracując nad sprawą analizowali wszystkie pojawiające się informacje w tej sprawie.

- R E K L A M A -

Zebrane dowody pozwoliły wskazać, że pies został uśmiercony, a za przestępstwem stoi jego 30-letni właściciel. 16 marca 2021 roku policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę.

Następnego dnia mieszkaniec powiatu łęczyckiego usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt takie przestępstwo zagrożone jest karą więzienia do lat 5.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Łęczyca

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: