reklama

Właściciele ogródków gastronomicznych zapłacą mniejszy czynsz

Właściciele ogródków gastronomicznych na Placu Piłusdskiego w związku z pandemią koronawirusa będą płacić mniej za dzierżawę. Miasto ustosunkowało się do zapytania posłanki Agnieszki Hanajczyk i jej asystentki Martyny Stasiak.

W związku z pandemią i ewentualną pomocą miasta przedsiębiorcą, posłanka Agnieszka Hanajczyk i jej asystentka Martyna Stasiak wysłały zapytanie do magistratu w sprawie ogródków gastronomicznych na Pl. Piłsudskiego.

- R E K L A M A -

– Czy jest przewidziana zmieniona opłata lub zwolnienie z niej za korzystanie z powierzchni przeznaczonych pod ogródki gastronomiczne? – pytały w piśmie skierownym do prezydenta Kutna.

Padły tam również pytania o możliwość zwiększenia powierzchni ogródków, a także jak będzie wyglądała procedura ponownego zawarcia umowy na organizację ogródków gastronomicznych.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, właściciele ogródków mogą liczyć niższe koszty – dowiadujemy się o tym z odpowiedzi magistratu na ww. zapytania.

– W roku bieżącym z uwagi na zaistniałą sytuację czynsz dzierżawny za 1 m2 terenu został zmniejszony do kwoty 2,00 zł w skali miesiąca plus podatek VAT 23%. W latach ubiegłych stawka ta wynosiła 5,00 zł w skali miesiąca plus podatek VAT 23% – informuje biuro prasowe UM Kutno. – W sytuacji, o ile organizatorzy ogródków zgłoszą zainteresowanie wydzierżawienia większej powierzchni aniżeli w latach ubiegłych – istnieje taka możliwość.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, w pierwszej kolejności wnioski o dzierżawę miejsca na Placu Piłsudskiego mogły składać osoby prowadzące stałą działalność w zakresie gastronomii w lokalach użytkowych, znajdujących się na nieruchomościach przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Termin ten upłynął w dniu 21 maja br.

W dniu 25 maja br. został ogłoszony nabór wniosków o dzierżawę czterech miejsc na Placu Piłsudskiego skierowany do osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Kutno w zakresie gastronomi od co najmniej 1 roku, tj. co najmniej od dnia 25 maja 2019 roku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: