Wiadomości KutnoNa sygnaleWłoch robi interesy w Hiszpanii. Diario Público pisze o problemach w Kutnie

Włoch robi interesy w Hiszpanii. Diario Público pisze o problemach w Kutnie

Jak informuje hiszpański dziennik Diario Público, znany w Kutnie Włoch po wyjściu z aresztu za kaucją 10 mln zł, rozkręca w Hiszpanii kolejny biznes. Tym razem obiecuje 1600 miejsc pracy w 10-tysięcznym miasteczku Binéfar w Aragonii. Ubojnia, która my być jeszcze większa niż ta w naszym mieście, jest już w budowie.

- Reklama -

Hiszpańska prasa twierdzi, że władze aragońskiej miejscowości ukrywają przed mieszkańcami informacje o tym, co działo się w Kutnie i bagatelizują ich obawy.

Dzisiaj rano hiszpański portal Diario Público (1,3 mln polubień na Facebooku, prawie milion obserwujących na Twitterze, więc nie żadna nisza) opublikował obszerny artykuł o tym, co się działo w Kutnie od czasu otwarcia tej wielkiej ubojni do aresztowania jej właściciela i sprzedaży zakładu. Jest też mowa o opiniach, jakie zakład miał na lokalnych forach internetowych. Autor zwraca uwagę, że władze Aragonii i burmistrz Binéfar ukrywają przed mieszkańcami informacje o przeszłości inwestora, jego działalności w Polsce i bagatelizują obawy – opisuje Marcin Ciesielski, prowadzący fanpage „Stop Dyskryminacji Kutna”.

- Reklama -

Pełny artykuł można przeczytać tutaj (przetłumaczony)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: