#wObronieMieszkanców. Samorządowcy z całej Polski protestują w stolicy. Jest delegacja z Kutna

Dziś samorządowcy protestują w Warszawie. W stolicy jest także delegacja z Kutna. "Tak zwany Polski Ład oznacza spadek dochodów miasta o ponad 13 mln złotych" - komentuje kutnowski magistrat.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Dzisiaj razem z samorządowcami z całej Polski protestujemy przeciwko polityce rządu i niszczeniu samorządności. Tak zwany Polski Ład oznacza spadek dochodów miasta o ponad 13 000 000 złotych. To tyle, ile wydajemy rocznie na inwestycje lub na utrzymanie przedszkoli. Nasza kutnowska delegacja jest już na miejscu! Jest o co walczyć!” – informuje w mediach społecznościowych kutnowski magistrat.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Spotykamy się w Warszawie w godzinach 10:00-14:00, najpierw w Teatrze Muzycznym Roma, a potem pod Sejmem, aby razem z samorządowcami, korporacjami, stowarzyszeniami samorządowymi z całej Polski i organizacjami wspierającymi samorząd zaprotestować przeciwko destrukcyjnej dla samorządów polityce” – komentuje biuro Związku Miast Polskich.

Jak czytamy na profilu Związku Miast Polskich, „środowisko samorządowe #wObronieMieszkańców jasno i wyraźnie mówi NIE ograniczaniu kompetencji i wolności społeczności lokalnych”

– Nie zgadzamy się na zastąpienie dochodów własnych samorządów transferami z budżetu państwa. To prosta droga do uzależnienia finansowego od administracji rządowej. Nie możemy zgodzić się, żeby każda złotówka wypracowana przez nasze miasta, miasteczka i wsie, była dzielona przez rządzących. Samorządy muszą pozostać samodzielne – komentuje ZMP.

- poniżej dalsza część artykułu -

zdjęcia: UM Kutno / M. Rigamonti, Związek Miast Polskich


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama