Wojciech Ziółkowski zaprezentowany jako kandydat KO do Sejmu. „To, co dzieje się za rządów PiS jest nieakceptowalne”

Wojciech Ziółkowski został dziś zaprezentowany jako kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z naszego okręgu. Z tej okazji na ul. Królewskiej w Kutnie odbyła się konferencja prasowa.

- R E K L A M A -

Jako pierwszy głos na konferencji zabrał Patryk Barański, który zachwalał Wojciecha Ziółkowskiego. Mówił też informacjach, jakoby w wyborach do Senatu wystawiony miał zostać drugi kandydat o takim samym nazwisku, jak ich kandydat (w ramach paktu senackiego startuje Tadeusz Gajda).

Później nadszedł czas na prezentację drugiego kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP. Kilka dni temu przedstawiono Jacka Sikorę, a dziś z mediami spotkał się Wojciech Ziółkowski.

- R E K L A M A -

Ziółkowski podkreślał, że startuje z miejsca numer 11 i ma ono istotne znaczenie, bo na liście Koalicji Obywatelskiej jest dwóch kandydatów o takim samym nazwisku.

– Zdecydowałem się kandydować, ponieważ to, co dzieje się za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest dla mnie całkowicie nieakceptowalne. Ja chciałbym kraju, w którym jest sprawna służba zdrowia nastawiona na pacjenta. Obecnie wymaga ona głębokich reform u samych podstaw, a nie takich śmiesznych pomysłów, jak to dziś minister Sójka zaproponowała, że trzeba poprawić jakość obiadów w szpitalach. I oczywiście, pewnie tak jest, ale to moim zdaniem najmniej istotna sprawa do poprawy w polskiej służbie zdrowia, w sytuacji gdy często na niezbędne operacje ludzie czekają wiele lat – mówił Wojciech Ziółkowski, który jest lekarzem i przedsiębiorcą.

- R E K L A M A -

I dodawał: – Ja chciałbym kraju, który jest krajem demokratycznym, praworządnym, w którym są wolne sądy i w którym nie ma zdalnie sterowanej przez polityków prokuratury. Chciałbym kraju, w którym kobiety traktuje się z godnością i w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy, w którym te kobiety są bezpieczne. Chcę kraju, w którym przedsiębiorcy nie są traktowani jak dojna krowa, jako przestępcy i oszuści, ale jako koło zamachowe naszej gospodarki. Im powinno się ułatwiać funkcjonowanie, a nie ciągle je utrudniać. Chciałbym kraju, który idzie w kierunku jeszcze większej integracji z Unią Europejską, w której jesteśmy, zamiast cofać się do średniowiecza. Jeśli podzielacie Państwo moje poglądy, to bardzo proszę: zagłosujcie na mnie w nadchodzących wyborach – mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Na konferencji głos zabrał także Andrzej Michalkiewicz, który podkreślał, że „Wojtka nie trzeba było długo namawiać na kandydowanie i zgodził się bez wahania. – Jest to znakomity kandydat – podkreślał Michalkiewicz.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: