Wojskowe święto w Kutnie. Przelot śmigłowca nad miastem i uroczysta przysięga żołnierzy [ZDJĘCIA]

Dziś na Placu Piłsudskiego w Kutnie swoją przysięgę złożyli ochotnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej stacjonującej w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Nie brakowało wojskowych atrakcji!

- R E K L A M A -

Ślubowanie rozpoczęło się oficjalnym meldunkiem pododdziałów punktualnie o 15:00. Chwilę wcześniej nastąpiło wprowadzenie pododdziałów na Plac Piłsudskiego. Prawdziwą gratką dla miłośników militariów był przelot nad głowami defilujących żołnierzy jednego z najlepszych śmigłowców transportowych Polskich Sił Zbrojnych Mi – 8/17 tzw. latającego dźwigu.

Podczas uroczystości w godz. 12.00 – 16.30 wystawione zostały stoiska promocyjno – informacyjne z Wojskowego Centrum Rekrutacji Łódź oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji Skierniewice, na których można było uzyskać informację o Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej.

- R E K L A M A -

Chętni dowiedzą się ile trwa służba, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Ponadto w tych samych godzinach funkcjonuje stoisko promocyjne z wyposażeniem indywidualnym żołnierzy 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej.

Nie zabraknie tradycyjnej żołnierskiej grochówki, po którą ustawiają się długie kolejki kutnian.

Zobaczcie zdjęcia:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: