Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska: Zastosujmy się do hasła „Zostań w domu” i pomagajmy seniorom

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i naszym regionie, z apelem do mieszkańców zwróciła się Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

- R E K L A M A -

„Szanowni Państwo, w obliczu pandemii, najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność.

To właśnie od naszego postępowania w dużej mierze zależeć będzie zminimalizowanie skutków koronawirusa, który rozprzestrzenia się na całym świecie, a także w Polsce i pojawiło się już potwierdzone zakażenie na obszarze powiatu kutnowskiego.
Na terenie naszej gminy podjęliśmy szereg działań dotyczących unikania ryzyka zakażenia koronawirusem. Apeluję do wszystkich mieszkańców gminy, aby stosowali się do hasła „Zostań w domu”, pamiętając jednocześnie o osobach, które z uwagi na wiek lub chorobę wymagają naszej pomocy.

- R E K L A M A -

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego zalecamy, by osoby starsze oraz osoby przewlekle chore pozostały w domach na czas obowiązywania zaleceń. Ważne, by unikać ryzyka zakażenia!

Seniorzy, którzy nie mogą liczyć na pomoc osób najbliższych, mogą kontaktować się telefonicznie w celu uzyskania pomocy przy zrobieniu podstawowych zakupów czy realizacji recept .W tej sprawie można dzwonić do GOPS: w godz od 7.30 do 15.30 pod nr tel.
24 355 70 22, w godz od 15.30 do 19.00 tel. 605 844 260 i od 15.30 do godz 20.00 tel. 537 001 038.

- R E K L A M A -

Urząd Gminy Kutno jest zamknięty dla petentów do odwołania, ale w sytuacjach szczególnych, wymagających osobistego złożenia lub odbioru dokumentów udostępniony zostanie Punkt Obsługi Interesantów. Wszelkie sprawy niewymagające Państwa obecności prosimy konsultować telefonicznie pod nr tel 24 355-70-20 lub drogą mailową na adres
sekretariat@gminakutno.pl. Niezbędnych informacji udzielają również sołtysi.”

Justyna Jasińska
wójt Gminy Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: