reklama
reklama

Wójt Justyna Jasińska dziękuje mieszkańcom i rolnikom za ich ciężką pracę

Dziś w gminie Kutno, a dokładniej w Głogowcu odbyły się uroczystości z okazji Święta Plonów. W związku z tym wójt Justyna Jasińska wystosowała list do rolników i mieszkańców z terenu gminy Kutno.

Dzisiejsze uroczystości w Głogowcu rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą dożynkową za mieszkańców gminy Kutno, która odbyła się na placu pielgrzymkowym przy Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu.

- R E K L A M A -

– Tradycyjnie już na początku września dziękuję Wam rolnicy za trud włożony w zbiór plonów, którymi obrodziła ziemia. Rok 2020 jest szczególnie trudny dla nas wszystkich ze względu na zagrożenie epidemiczne. Dlatego we wspólnej modlitwie pragniemy podziękować za zdrowie, plony i wszelką pomyślność. Dożynki są ważnym świętem i mają przypominać nam, że to dzięki pracy rolnika na nasze stoły codziennie trafia polski chleb – mówiła do zgromadzonych wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

Wójt Jasińska wystosowała także specjalny list skierowany do wszystkich mieszkańców oraz rolników z terenu gminy Kutno. Poniżej prezentujemy jego pełną treść:

- R E K L A M A -

List wójt gminy Kutno Justyny Jasińskiej:

„Drodzy Rolnicy, Mieszkańcy gminy Kutno

Z okazji Święta Plonów składam podziękowania wszystkim związanym z pracą w rolnictwie: w szczególności rolnikom, ogrodnikom, pszczelarzom, hodowcom, a także firmom pracującym w tej branży, doradcom i pracownikom urzędów. Dziękuję Wam za całoroczny trud, za wytrwałość i sumienne wykonywaną pracę.

- R E K L A M A -

Wszystkim Państwu składam wyrazy uznania i szacunku za dbałość o polską ziemię, kulturę i tradycję, za poszanowanie pracy i drugiego człowieka, za pracę, która gwarantuje nam bezpieczeństwo żywnościowe. Dziękuję za godną postawę mimo wielu trudności i problemów dzisiejszych czasów.

W gminie Kutnie słuchamy głosu naszych mieszkańców, działając wspólnie i zgodnie dla dobra całej społeczności. Bo jak mawiają starsi mieszkańcy wsi, aby pracę wykonać dobrze i osiągnąć sukces konie muszą ciągnąć równo.

Życzę dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pracy, dostatku oraz dobrych warunków i pogody do dalszego rozwoju osobistego, a także Państwa gospodarstw i firm.”

Justyna Jasińska
Wójt Gminy Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: