reklama
reklama

Wolontariusze z Anglii przywieźli do Kutna dary dla uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Mini ciężarówki pełne darów przyjechały w minionym tygodniu do kutnowskiego, miejskiego magazynu zbiórki pomocy na rzecz obywateli Ukrainy. Ubrania, żywność długoterminowa, a także szkolne wyprawki zostały przywiezione przez grupę sześciu wolontariuszy z Anglii. Ich przyjazd do Polski koordynowała firma Torex funkcjonująca koło Piątku.

Właściciel firmy jest Anglikiem i prywatnie zna wolontariuszy. Razem doszli do wniosku, że mogą pomóc Ukraińcom poprzez polski zakład. Brytyjska delegacja po przekazaniu darów spotkała się z Prezydentem Miasta Kutno Zbigniewem Burzyńskim.

- R E K L A M A -

– To bardzo sympatyczni ludzie, którzy pokazali swoje serca przejeżdżając tysiące kilometrów samochodami dostawczymi. Jechali na zmianę i nie zważali nawet na to w jakich warunkach śpią. Wielki szacunek za tak zorganizowaną akcję i wysiłek, który włożyli w tę pomoc. To bardzo duży gest solidarności całej Europy z Ukrainą – podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Kilkanaście palet darów z Wielkiej Brytanii uzupełniło miejski magazyn przy ulicy Bema. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim przedstawicielom firmy Torex oraz grupie brytyjskich wolontariuszy.

(Źródło: UM Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: