Wpadł z 141 kilogramami krajanki tytoniowej. W tle ponad 170 tysięcy złotych

Ponad 140 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy znaleźli i zabezpieczyli kutnowscy policjanci. Nielegalny towar ukrywał w swojej komórce lokatorskiej 48-letni mieszkaniec Kutna. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 173 tysiące złotych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

29 maja 2024 roku kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, realizując działania własne, ujawnili w jednej z „osiedlowych komórek” na terenie Kutna worki jutowe z zawartością nielegalnego tytoniu.

— Jak się okazało 48-letni mężczyzna ukrywał łącznie aż 141 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.  Poprzez taki proceder Skarb Państwa mógł zostać uszczuplony na ponad 173 tysiące złotych strat z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 48-latka i przewieźli go do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie z kodeksu karnego skarbowego za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy — mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: