Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej. Grozi im 3 lata więzienia

Dwóch mężczyzn zatrzymanych do kontroli drogowej odpowie za posiadanie środków odurzających. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie mefedron oraz amfetaminę. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

W nocy z 7 na 8 lipca 2023 roku kutnowscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki skoda na jednej z ulic Kutna.

– Jak się okazało, zarówno kierujący pojazdem jak i pasażer posiadali przy sobie zabronione substancje. Przy 29-letnim kierowcy kryminalni zabezpieczyli 1,51 grama mefedronu, natomiast 39-letni pasażer posiadał przy sobie przeszło 2 gramy amfetaminy oraz 1,66 grama mefedronu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Policjanci przypominają, iż posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi za to kata do 3 lat pozbawia wolności. Sprzedaż lub nakłanianie do używania narkotyków stanowi przestępstwo za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: