Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

Zarzuty posiadania środków psychotropowych usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 30 i 21 lat. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili łącznie prawie 10 gramów narkotyków. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 9 lutego 2021 roku. Policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi w miejscowości Skłóty.

Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie legitymowania nerwowe zachowanie osób w aucie wzbudziło u policjantów czujność. Mundurowi przeszukali samochód i osoby. W trakcie kontroli pojazdu, w rejonie dźwigni biegów mundurowi ujawnili biały proszek, a podczas przeszukania pasażera ujawniali ukryte w jego spodniach pudełko z białymi kryształkami.

- R E K L A M A -

Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem okazało się, że biały proszek to 0,8 gramów amfetaminy, a białe kryształki to ponad 1 gram metaamfetaminy. Policjanci ustalili, że ujawnione w pojeździe narkotyki należą do kierowcy, 30-letniego mieszkańca gminy Łęczycy. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania kierowcy okazało się, że mężczyzna ukrywał w nim w opakowaniu po gumach do żucia jeszcze ponad 7,5 gramów amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymany.

9 lutego usłyszeli zarzut posiadania środków psychotropowych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: