Wybieramy najlepszy gimbal do telefonu

Publikujesz zdjęcia lub filmiki w mediach społecznościowych? Chcesz udokumentować swoją działalność sportową lub artystyczną? A może lubisz robić sobie selfie? Jeśli tak, przyda ci się gimbal do telefonu lub aparatu fotograficznego. To urządzenie niwelujące drgania, które mogą pogorszyć jakość zdjęć. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy. 

- R E K L A M A -

1. Czym jest gimbal i na jakiej zasadzie działa?

2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie gimbala?

- R E K L A M A -

3. Gimbale uniwersalne i dedykowane

Czym jest gimbal i na jakiej zasadzie działa?

Gimbal, to urządzenie, które niweluje wszelkie drgania kamery telefonu, spowodowane chodzeniem, podmuchami wiatru lub nawet oddechem użytkownika. Jego użycie, daje gwarancję ostrości zdjęć i stabilności obrazu. Swoim wyglądem, gimbale przypominają statywy do aparatu fotograficznego. Można ustawiać je na podłożu, lub robić zdjęcia „z ręki”. Więcej na ich temat przeczytasz tutaj: zestawienie.pl/jaki-gimbal-do-telefonu-i-aparatu-jest-najlepszy. Do produkcji tych urządzeń, wykorzystuje się miniaturowe silniki elektryczne, żyroskopy i specjalne mocowania. Wszystko po to, aby poprawić jakość zdjęć lub filmów. Na rynku dostępne są zarówno uniwersalne gimlale, jak i przeznaczone specjalnie do jednego modelu telefonu lub aparatu fotograficznego. Inteligentne tryby nagrywania sprawią, że nawet jeśli nie jesteś zawodowym fotografem lub operatorem filmowym, twoje zdjęcia będą perfekcyjne. 

- R E K L A M A -

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gimbala?     

Najlepiej wybrać gimbal trójosiowy. Oznacza to, że obraz jest stabilizowany w kierunkach góra-dól, prawo-lewo, oraz pozwala zrobić pełen obrót panoramiczny. Wybierając gimbal, zwróć uwagę, jaki jest jego maksymalny udźwig. Musi on być większy, niż ciężar twojego aparatu lub telefonu. W przeciwnym razie, sprzęt może ulec uszkodzeniu. Ważny jest też materiał, z jakiego wykonano urządzenie. Droższe modele produkuje się ze stopów aluminium i magnezu, a tańsze z tworzyw sztucznych. Wpływa to na ich wagę, która jest bardzo istotna. Lżejszy gimbal, łatwiej będzie trzymać w ręce przez dłuższy czas. Warto też wybrać model, którego uchwyt jest ogumowany, co zapobiegnie upuszczeniu urządzenia.

Gimbale uniwersalne i dedykowane 

Przy zakupie gimbala zwróć uwagę na jego kompatybilność z urządzeniem, jakie posiadasz. Niektóre modele pasują zarówno do smartfonów, jak i aparatów fotograficznych, Są jednak i takie, które przeznaczone są do kamer sportowych, aparatów lustrzanek i innych, konkretnych urządzeń. Najlepsze gimbale wyposażone są w magnetyczne mocowanie sprzętu, automatyczne tryby pracy i wiele interesujących funkcji. Dobre opinie użytkowników, mają gimbale o składanej konstrukcji, ponieważ łatwo transportować je z miejsca na miejsce. Oczywiście im więcej funkcji ma urządzenie, tym jego cena jest wyższa. Jednak dobra jakość nagrań z pewnością wynagrodzi nam inwestycję. 

artykuł partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: