reklama
reklama

Wybił szybę w autobusie, mężczyzna zatrzymany po pościgu [FOTO]

Dzielnicowi z kutnowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wybił boczną szybę w autobusie. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 20 lutego 2022 roku około godziny 11.00 przy ul. Żwirki i Wigury w Kutnie. Kierowca autobusu marki Autosan będąc na postoju podczas przerwy, usłyszał huk pękającej szyby w autobusie. Kiedy się odwrócił zauważył wybitą szybę i leżącą na podłodze kostkę brukową oraz sprawcę, który zaczął uciekać. Kierowca natychmiast powiadomił policję podając dokładny rysopis. Dzielnicowi, którzy dojechali na miejsce natychmiast rozpoczęli poszukiwania wandala.

– W rejonie jednego z bloków zauważyli mężczyznę, którego ubiór i wygląd pasował do sprawcy wybicia szyby. Na widok policjantów zaczął uciekać. Dzielnicowi po krótkim pościgu pieszym zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Kutna, który trafił do policyjnego aresztu – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

- R E K L A M A -

21 lutego mężczyzna usłyszał zarzut za zniszczenie mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że 38-latek ma na sumieniu kradzieże sklepowe, których dokonał w miesiącu lutym. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów.

(Źródło: KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: